• Výsledky školského kola 40. ročníka Stredoškolskej  odbornej činnosti

• Dňa 5. marca 2018  sa uskutočnilo školské kolo 40. ročníka SOČ na našej škole.

Školskej  prehliadky sa zúčastnilo 24 žiakov so svojimi prácami.

• 2. ročník jarnej série strojárskej „Grand Prix“

• Dňa 15. 02. 2018 sa traja žiaci našej školy zúčastnili 2. ročníka jarnej série strojárskej „Grand Prix“ na strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

• Výstava výrobkov SOŠ 2018

• Odbor školstva a športu Úradu ŽSK organizuje 6. ročník Výstavy výrobkov stredných odborných škôl, ktorá sa uskutoční v termíne od 26. februára do 9. marca 2018 v priestoroch foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48 v Žiline.
        • Rocková pseudoopera Biológia politika – Fouché!!!

• 6. februára 2018 sme opäť navštívili Slovenské komorné divadlo v Martine.
        • Otvorená hodina v Cvičnej firme STEP BY STEP, s.r.o.

• Dňa 13. 12. 2017 sa v  cvičnej firme Step by Step s. r. o.,
        • EXKURZIA  OSVIENČIM A  KRAKOV
          • EXKURZIA OSVIENČIM A KRAKOV

• Dňa 15.12. 2017 sa študenti druhých ročníkov Spojenej školy v Martine
        • Expert geniality show 2017

• 30. novembra 2017 si študenti našej školy znova vyskúšali svoje vedomosti v celoslovenskej súťaži Expert geniality show.
        • Záverečné  skúšky  základnej prípravy  mechanikov hasičskej techniky
          • Záverečné skúšky základnej prípravy mechanikov hasičskej techniky

• V spolupráci s Odbornou školou DPO Martin ako certifikovaným školiacim strediskom  a DHZ Sučany
        • Višňový sad

• Pokračujúc v línií divadelných predstavení,
        • Literárna hodina v Turčianskej knižnici netradične  a čitateľská  gramotnosť žiakov
          • Literárna hodina v Turčianskej knižnici netradične a čitateľská gramotnosť žiakov

• Dňa 10.11.2017 študenti 1.A triedy s vyučujúcou slovenského jazyka a literatúry
        • Exkurzia - múzeum holokaustu v Seredi a hrad Červený Kameň

• V rámci krúžkovej činnosti „Mladý Slovák“ a „Po stopách našich predkov“
        • Študentská kvapka krvi 2017

• Dňa 24. 10. 2017 sa na našej škole uskutočnila Študentská kvapka krvi.
        • MEDZINÁRODNÝ STROJÁRSKY VETĽTRH V BRNE 2017

• Dňa 11. októbra 2017 sa štyridsaťjeden žiakov našej školy
        • Loďou v ústrety budúcej kariére.

• Dňa 13.10. 2017 sme sa zúčastnili na základe pozvánky
        • Literárna exkurzia 2017

• 12. októbra 2017  sa triedy I. E a III. D s Mgr. Bročkovu a Mgr. Žingorovou
        • REALITNÝ VODIČÁK

• Vzhľadom na pozitívne ohlasy odbor školstva a športu v spolupráci s firmou MGM & partners, s. r. o. realizoval  vzdelávací seminár REALITNÝ VODIČÁK
        • Finančná gramotnosť

• Stalo sa už tradíciou, že naša škola pravidelne organizuje pre žiakov základných škôl prednášky z oblasti finančnej gramotnosti.
        • Záverečné projektové stretnutie NEVER opäť na Slovensku

• Od 8. – 12. 5. 2017 Spojená škola už druhýkrát hosťovala zahraničné tímy projektu No Enemies Violence – Equal Rights (NEVER) z Čiech, Poľska, Portugalska, Talianska a Turecka.
        • Železný hasič   a Územné kolo hasičského dorastu 2017
          • Železný hasič a Územné kolo hasičského dorastu 2017

• Naši žiaci tretieho ročníka odbor mechanik hasičskej techniky v rámci hasičského krúžku  v priebehu roka si zvyšovali svoju odbornosť, ktorú upevňovali na odbornom výcviku na Hasičskej stanici v Sučanoch.  S blížiacim sa koncom školského roka za pomoci hasičov z DHZ Dražkovce sa v Dražkovciach pripravovali aj na oblastné kolo hasičského dorastu.
        • Majstrovstvá v CNC freza 2017

• Skvelé umiestnenie martinského strojára, Marek Brisuda obhájil prvenstvo. V areáli Agrokomplexu v Nitre sa v dňoch 25. až 28. apríla uskutočnilo v poradí tretie slovenské finále vo frézovaní a sústružení na číslicovo riadených strojoch.