• Literárna exkurzia v Tajove a Banskej Bystrici

• Tento rok sme sa opäť vybrali na exkurziu do rodného domu Jozefa Gregora Tajovského a do Literárneho a hudobného múzea v Banskej Bystrici.
        • Futurikon 4

• Tak, ako minulý školský rok  31. mája 2018,  tak aj tento školský rok 20. septembra 2018 Žilinská Univerzita   usporiadala pre študentov stredných škôl  zážitkový deň s technológiami budúcnosti pod názvom FUTURIKON 4.
        • Júnové literárne  a kultúrne zastávky po Martine
          • Júnové literárne a kultúrne zastávky po Martine

• Jún je posledný mesiac školského roka a nespája sa len s uzatváraním známok, ale aj s rôznymi výletmi či exkurziami.
        • Územné kolo hasičského dorastu 2018

• Dňa 16. júna 2018 sa konalo v obci Ďanová Územné kolo hasičského dorastu.
        • Futurikon 3

• Dňa 31. mája 2018 sa žiaci  I.C. a I.D. triedy zúčastnili zaujímavého podujatia - 3. ročník  Futurikon na Žilinskej univerzite.
        • Krásy Rajeckej doliny

• 9. mája 2018 sa trieda 3. B a výber z tried 3. D, 3. A a 3. C
        • Železný Hasič 2018

• Ako sa pomaly stáva tradíciou v našej škole, maturanti odboru mechanik hasičskej techniky na záver svojho štúdia a pri príležitosti patróna hasičov sv. Floriána usporadúvajú pre žiakov nižších ročníkov  súťaž  ŽELEZNÝ HASIČ spojenú s ukážkou zásahovej činnosti.

• Tímový záchranár

• Dňa 17. apríla 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili
        • 73. výročie oslobodenia mesta Martin

• V kinosále našej školy uskutočnila 11.4. 2018  spomienková slávnosť.
        • Matematický klokan 2018

• Táto  obľúbená súťaž prebieha v ten istý deň na celom svete na takmer všetkých kontinentoch.

• Výsledky okresného kola  40. ročníka SOČ

• Okresnej prehliadky SOČ sa zúčastnilo z našej školy celkom 9 žiakov, z nich  nakoniec postupuje 6 žiakov  do Krajského kola SOČ, ktoré sa uskutoční  na Spojenej škole v Kysuckom Novom  Meste dňa 5. apríla 2018.
        • Výsledky školského kola 40. ročníka Stredoškolskej  odbornej činnosti

• Dňa 5. marca 2018  sa uskutočnilo školské kolo 40. ročníka SOČ na našej škole.

Školskej  prehliadky sa zúčastnilo 24 žiakov so svojimi prácami.

• 2. ročník jarnej série strojárskej „Grand Prix“

• Dňa 15. 02. 2018 sa traja žiaci našej školy zúčastnili 2. ročníka jarnej série strojárskej „Grand Prix“ na strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

• Výstava výrobkov SOŠ 2018

• Odbor školstva a športu Úradu ŽSK organizuje 6. ročník Výstavy výrobkov stredných odborných škôl, ktorá sa uskutoční v termíne od 26. februára do 9. marca 2018 v priestoroch foyer Úradu Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48 v Žiline.
        • Rocková pseudoopera Biológia politika – Fouché!!!

• 6. februára 2018 sme opäť navštívili Slovenské komorné divadlo v Martine.
        • Otvorená hodina v Cvičnej firme STEP BY STEP, s.r.o.

• Dňa 13. 12. 2017 sa v  cvičnej firme Step by Step s. r. o.,
        • EXKURZIA  OSVIENČIM A  KRAKOV
          • EXKURZIA OSVIENČIM A KRAKOV

• Dňa 15.12. 2017 sa študenti druhých ročníkov Spojenej školy v Martine
        • Expert geniality show 2017

• 30. novembra 2017 si študenti našej školy znova vyskúšali svoje vedomosti v celoslovenskej súťaži Expert geniality show.
        • Záverečné  skúšky  základnej prípravy  mechanikov hasičskej techniky
          • Záverečné skúšky základnej prípravy mechanikov hasičskej techniky

• V spolupráci s Odbornou školou DPO Martin ako certifikovaným školiacim strediskom  a DHZ Sučany
        • Višňový sad