• EXKURZIA OSVIENČIM 2023

• "Zabudnúť znamená nechať ich znovu zomrieť"

Elie Wiesel

V rámci zážitkového vyučovania predmetu Dejepis, naša škola organizuje každý rok exkurziu do Osvienčimu a Krakova. Dňa 14.12.2023 žiaci druhých ročníkov sa zúčastnili exkurzie. Objekty koncentračného tábora Auschwitz a Birkenau sú pamätníkmi  pripomínajúcimi svetu zvrátenosť a obludnosť nacistického režimu. Tábor v Osvienčime ( nemecky Auschwitz )  je asi najznámejší zo všetkých táborov. Bol najväčší, zomrelo v ňom najviac ľudí, ale aj najviac ľudí sa z neho zachránilo. Je to veľmi smutná kapitola ľudských  dejín 20. storočia.

Druhý bod programu našej exkurzie  bola návšteva bývalého kráľovského mesta Poľska, Krakova -  krásne, veľké a starobylé mesto. Videli sme dominantu Krakova – trhové námestie ( Rynek Glowny ), ktoré bolo plné rôznych kaviarní, cukrární či reštaurácií. Takisto sme obdivovali Baziliku sv. Márie, ktorej dve veže siahali až do nebies a samozrejme kráľovský hrad Wawel.

• VIANOČNÝ KONCERT

• Predvianočnú atmosféru na našej škole obohatila parádna akcia, ktorú organizovala študentská firma
            A NA NÁS spolu so študentskou radou našej školy. Dňa 11.12. 2023 sa uskutočnili vianočné trhy, kde
            žiaci študentskej firmy ako aj ostatní žiaci a učitelia predávali svoje výrobky, žiaci si vychutnali
            vianočný punč a potom nasledoval v kinosále vianočný koncert, kde nám svoje umenie predviedli naši
            šikovní žiaci. Kristína Slačková z II.C triedy spievala a hrala na gitare, na kachóne hral Patrik Chovan z
            triedy IV.A a Alexandra Pokrievková z II.C triedy hrala na klavíri . Bol to pre všetkých skutočne
            nezabudnuteľný zážitok.
            Prajeme krásne vianočné sviatky.

• Mladí turčianski siláci 2023

• Dňa 12 decembra 2023 sa uskutočnil 14. ročník súťaže stredoškolákov vo fitnes centre Vons gym v Martine „Mladí turčianski siláci 2023“.

Na tejto súťaži sa zúčastnili aj naši dvaja študenti Matej Klimas a Alex Rejko. Súťažili v kategórii jednotlivcov v disciplínach:

Zhyby na hrazde podhmatom

Tlak v ľahu na lavičke 60 percent z hmotnosti súťažiaceho

Ľah – sed za 60 sekúnd

A v súťaži o najvypracovanejšiu postavu.

Naši žiaci boli veľmi úspešní a umiestnili sa na popredných miestach.  V kategórii starších dorastencov sa umiestnil na celkovom treťom mieste Matej Klimas výkonom: sed – ľah 67 za min, kde sa stal v tejto disciplíne aj celkovým víťazom, zhyby na hrazde 24 opakovaní a tlak na lavičke 47 opakovaní. Alex Rejko dosiahol výkon: sed – ľah 49 za min, zhyby na hrazde 17 opakovaní a tlak na lavičke 49 opakovaní a stal sa celkovým víťazom v súťaži o najvypracovanejšiu postavu – pózy ako v kulturistike.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a veríme, že motivujú ostatných k pravidelnej starostlivosti o svoje zdravie a telo.