Na našej škole sme mali v tomto školskom roku založenú študentskú firmu v rámci Junior Achievement Slovensko n.o. Určite ste si všimli podnikateľské aktivity , ktoré študenti odboru Podnikanie propagovali rôznymi spôsobmi, či už osobne alebo cielenou reklamou. Učitelia a aj študenti sa mohli stať po zakúpení akcie firmy spolumajiteľmi a čakali zhodnotenie svojich vkladov. Prebehli aj valné zhromaždenia akcionárov, kde sa dozvedeli o podnikateľskom pláne študentskej firmy, ale aj o výsledkoch hospodárenia na likvidačnom zhromaždení. Uskutočnil sa Vianočný koncert, Vianočné trhy v spolupráci so študentskou radou, Deň palaciniek , Deň hot-dogov, Deň pizze, Deň toastov atď. Predávali sme vence na Pamiatku zosnulých, adventné vence a iné výrobky žiakov. Žiaci si vyskúšali podnikanie v praxi, zistili, v akej oblasti majú svoje silné stránky a čo by chceli v budúcnosti robiť. Bola to vynikajúca praktická skúsenosť.
Študentská firma A NA NÁS
- 10
Olympijský deň 2024
Olympijský deň 2024 - Spojená škola Martin
Športovo – vedomostná súťaž žiakov Spojenej školy ku príležitosti letných olympijských hier v PARÍŽ 2024.
Na našej škole sa uskutočnila súťaž žiakov v 5 členných družstvách, v ktorej si porovnali sily a vedomosti v rôznych disciplínach v areáli školy. Súťažiaci predviedli veľkú snahu, dobré výkony a užili si zábavu. Prajeme im veľa pekných zážitkov cez letné prázdniny.
Najstarší literárny festival na pôde Spojenej školy
Prepustiť, zastreliť nemožno! Prepustiť nemožno, zastreliť!
Viete, aký je rozdiel medzi týmito vetami? Viete, podľa akého vzoru sa skloňuje slovo euro? Naši žiaci sa o tom dozvedeli 5. júna 2024, kedy sa v škole uskutočnilo podujatie, a to najstarší literárny festival na Slovensku – Slovesná jar. Stretnutie otvoril doc. PaedDr. Július Lomenčík, PhD., ktorý nám povedal o zmysle jazykovej komunikácie a tvorbe textu.
Literárno-hudobné podujatie v podobe striedania umeleckého slova (básne, aforizmy) a hudby bolo spojeného aj s besedou s cieľom priniesť mladému publiku kultúrne a kultivované slovo pri praktickej tvorbe jazykového prejavu a zmysluplnosti zhudobneného slova.
Študentov a študentky čakalo v rámci programu netradičné stretnutie nielen so slovom a jeho miestom v jazykovom a hudobnom prejave, ale aj so sebou samým. Besedu viedol aj literárny autor, redaktor Rádia Regina Stred a hovorca literárnej Generácie Nula Marcel Páleš a spevák Roman Buhovecký. Zážitkom pre žiakov bol aj živý vstup do Rádia Regina a interview s nádejnou autorkou Nikolou Hrdličkovou, ktorú sa im spomedzi študentov podarilo nájsť.
V programe sa vystriedali rôzne literárne žánre, zazneli aj piesne, no v popredí bola predovšetkým diskusia o ceste mladého človeka uprostred „trápneho“ sveta. Zaznela aj rovnomenná pieseň, ktorá vznikla špeciálne k programu Netrápte nás trápnosťami.