• Milí študenti,

aj v tomto školskom roku sa môžu žiaci druhých a tretích ročníkov odborov :

•  2682 K mechanik počítačových sietí
            • 2697 K mechanik elektrotechnik
            • 2679 K mechanik - mechatronik
            • 2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení
            • 2411 K mechanik nastavovač

prihlásiť na odbornú stáž v partnerskej škole Strednej priemyselnej škole v Chrudimi, ktorá bude prebiehať v dňoch od 03.06 do 14.06.2024 v rámci programu Erasmus+   2023 – 1 – SK01 – KA121 – VET 0000120475.

Programovanie inteligentnej domácnosti v systéme LOXONE (pre žiakov elektro odborov)

Programovanie CNC riadených strojov v programovacom jazyku FANUC(pre žiakov strojárskych odborov)

Bližšie informácie

u ZROV Mgr. K. Drbiakovej

Prihlášky je potrebné odovzdať do 21.5.2024.

• Deň otvorených garáží.

• Opäť vydarená akcia Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine, ktorú riaditeľstvo usporiadalo  na oslavu dňa svätého Floriána alebo deň hasičov 03. 05. 2023 vo svojich priestoroch. Tejto akcie sa zúčastnili aj žiaci našej školy, konkrétne I.D a II.D triedy.

V rámci tohto dňa si mohli s odborným komentárom prehliadnuť techniku, využívanú HaZZ, ukážky práce príslušníkov HaZZ, ukážky poskytnutia prvej pomoci a sami si vyskúšať túto pomoc prakticky. Novinkou bola ukážka vystrihovania zraneného počas fingovanej automobilovej nehody z havarovaného automobilu s obmedzeným prístupom. Bola tiež možnosť vyskúšať si hasenie vodou na cieľ.

Išlo o vydarenú akciu, ktorá bude isto prínosom hlavne pre žiakov odboru Mechanik hasičskej techniky, ktorý má na našej škole už niekoľkoročnú tradíciu. Lebo ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť ako sto krát počuť. Vzrastajúci záujem zo strany žiakov pri výbere kam ďalej smerovať po ukončení základnej školy je dôkazom, že toto poslanie je medzi mladými ľuďmi v “kurze“.

Ing. Peter Šidlo

• SOČ pre našu školu neskončila krajským kolom ...........

• Samuel Šebeň, Tomáš Nagy , Matej Hajas zo IV.B triedy ( konzultanti p. Bella a p. Karlovský - KraussMaffei ) po zaslúženom víťazstve v krajskom kole SOČ postúpili na celoslovenské kolo , ktoré sa konalo v dňoch 24. – 26.4.2024 v Nitre.

Naši študenti síce neobsadili oceňované miesta , ale nadobudli veľa skúseností, spoznali nových ľudí a zúčastnili sa zaujímavých sprievodných programov.

Postúpenie na celoslovenské kolo - medzi najlepších  , je pre žiakov samotných , našu školu a firmu KraussMaffei veľký úspech a určite aj veľká motivácia do ďalšej práce.

Prajeme chlapcom veľa šťastia pri maturitných a prijímacích skúškach a ďakujeme za výbornú reprezentáciu Spojenej školy.

Mgr. Kačková Barbora

Koordinátor SOČ