• SÚŤAŽ PRE NAJLEPŠÍCH MLADÝCH PREKLADATEĽOV V EURÓPSKEJ ÚNII

• November sa niesol na našej škole v znamení anglického jazyka.
        • Oslávili sme 70. výročie školy

•            12.10.2018 bol slávnostný  deň, ktorý sa navždy zapíše do pamäti mnohých z nás. Oslávili sme 70. výročie našej Spojenej školy. Už 70 rokov učitelia a majstri odborného výcviku skladajú mozaiku jej života. A my všetci sme jej  súčasťou.

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Dňa 20. novembra 2018 sa na našej škole konal 29. ročník tejto súťaže.
        • Divadelné predstavenie Zločin a trest v Mestskom divadle v Žiline

• 25. októbra 2018 triedy 4. A a 4. B navštívili Mestské divadlo v Žiline
        • SPOJENÁ ŠKOLA NA ERASMUS DAY V ŽILINE

• Dňa 17.10.2018 sme reprezentovali našu školu na UNIZE na akcii Europe Direct Žilina pod názvom Project fair – prezentácia projektov podporených zo zdrojov EÚ.
        • Múzeum holokaustu v Seredi  a Zubria zvernica v Topolčiankach
          • Múzeum holokaustu v Seredi a Zubria zvernica v Topolčiankach

• Dňa 18.10. 2018 sme spolu so žiakmi prvých ročníkov Spojenej školy navštívili múzeum holokaustu v Seredi a zubriu zvernicu v Topolčiankach.
        • Opäť na lodi Žilina na Dunaji.

• Dňa 8. 10. 2018 sme sa opäť ako minulý rok zúčastnili na základe pozvánky Žilinskej univerzity v Žiline  na vyhliadkovej plavbe po Dunaji v Bratislave loďou Žilina.
        • Exkurzia v Turčianskej knižnici v Martine

• Naša škola ako jediná stredná škola z regiónu Turiec
        • Literárna exkurzia v Tajove a Banskej Bystrici

• Tento rok sme sa opäť vybrali na exkurziu do rodného domu Jozefa Gregora Tajovského a do Literárneho a hudobného múzea v Banskej Bystrici.
        • Futurikon 4

• Tak, ako minulý školský rok  31. mája 2018,  tak aj tento školský rok 20. septembra 2018 Žilinská Univerzita   usporiadala pre študentov stredných škôl  zážitkový deň s technológiami budúcnosti pod názvom FUTURIKON 4.
        • Júnové literárne  a kultúrne zastávky po Martine
          • Júnové literárne a kultúrne zastávky po Martine

• Jún je posledný mesiac školského roka a nespája sa len s uzatváraním známok, ale aj s rôznymi výletmi či exkurziami.
        • Územné kolo hasičského dorastu 2018

• Dňa 16. júna 2018 sa konalo v obci Ďanová Územné kolo hasičského dorastu.
        • Futurikon 3

• Dňa 31. mája 2018 sa žiaci  I.C. a I.D. triedy zúčastnili zaujímavého podujatia - 3. ročník  Futurikon na Žilinskej univerzite.
        • Krásy Rajeckej doliny

• 9. mája 2018 sa trieda 3. B a výber z tried 3. D, 3. A a 3. C
        • Železný Hasič 2018

• Ako sa pomaly stáva tradíciou v našej škole, maturanti odboru mechanik hasičskej techniky na záver svojho štúdia a pri príležitosti patróna hasičov sv. Floriána usporadúvajú pre žiakov nižších ročníkov  súťaž  ŽELEZNÝ HASIČ spojenú s ukážkou zásahovej činnosti.

• Tímový záchranár

• Dňa 17. apríla 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili
        • 73. výročie oslobodenia mesta Martin

• V kinosále našej školy uskutočnila 11.4. 2018  spomienková slávnosť.
        • Matematický klokan 2018

• Táto  obľúbená súťaž prebieha v ten istý deň na celom svete na takmer všetkých kontinentoch.

• Výsledky okresného kola  40. ročníka SOČ

• Okresnej prehliadky SOČ sa zúčastnilo z našej školy celkom 9 žiakov, z nich  nakoniec postupuje 6 žiakov  do Krajského kola SOČ, ktoré sa uskutoční  na Spojenej škole v Kysuckom Novom  Meste dňa 5. apríla 2018.