Projekty a granty
Naša škola sa zapája do rôznych projektových výziev, v ktorých je veľmi úspešná. Prostredníctvom projektov inovujeme vyučovací proces zabezpečením najmodernejších učebných pomôcok, tvorbou vzdelávacích materiálov, výmenné odborné stáže pre žiakov v zahraničí, zdokonaľovanie sa v cudzích jazykoch, spoznávanie rôznych medzinárodných kultúr a priateľstiev.
Projekty z prostriedkov EU
Spolu úspešnejší 2
Spolu úspešnejší 2021
Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II - Školský psychológ
Zvýšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy na Spojenej škole v Martine
Modernizácia obsahu, metód a prostriedkov vzdelávania v strojárskom a elektrotechnickom odbore zameraná pre potreby trhu.
Informačné technológie – efektívny nástroj v odbornom výcviku
Projekt vzdelávania v CNC technológiách EMCO Win NC Fanuc
Pilotné centrá odborného vzdelávania v Žilinskom samosprávnom kraji
Tvorba kurzu "Správca počítačových sietí"
Zavádzanie grafických počítačových systémov do výučby SOUs
Modernizácia učebných osnov - zavádzanie počítačových simulácíí
Modernizácia učebných osnov na SŠP v Martine
Rozvoj celoživotného vzdelávania pre osoby s nedostatočnou kvalifikáciou
Nanochannels
- 14.02.2020 10:50
Spojená škola v Martine pokračuje v relizácii projektov EÚ zameraných na naotechnológie. V školskom roku 2011-2012 realizovala projekt NANOYOU. V súčasnom období pokračuje v tejto iniciatíve a zapojila sa do projektu NANOCHANNELS.
Projekt NANOCHANNELS predstavuje iniciatívu, ktorej cieľom je navrhnúť a realizovať dialóg v oblasti nanotechnológií (NT) pre občanov Európskej únie. V rámci tohto projektu European Schoolnet (EUN) organizuje školské debaty v druhom polroku školského roka 2011-2012. Projekt je financovaný v rámci 7. rámcového programu Generálnym riaditeľstvom pre výskum Európskej komisie. NANOCHANNELS zostavil silné konzorcium partnerov so skúsenosťami v hromadných oznamovacích prostriedkoch, vzdelávacích metodikách a v oblasti vedeckej komunikácie. Koordinátorom projektu je ORT Izrael a partneri projektu sú European Schoolnet (Belgicko), The Guardian (Veľká Británia), Ústav Nanotechnológie pre Spojené kráľovstvo (Veľká Británia), La Stampa (Taliansko), ZSI (Rakúsko), Unidad Redakcia Información generálneho, SLU (Španielsko), TiConUno srl (Taliansko), Deloitte Brightman Almagor Zohar (Izrael). Projekt sa začal v januári 2011 a skončí v júni 2012. Cieľom projektu NANOCHANNELS je realizovať kvalitný program komunikácie a otvorenej diskusie, ktorý bude:
1. Informovať Európskou laickú verejnosť prostredníctvom kombinácie médií, webu a sociálnych sietí o novinkách a problémoch súvisiacich s využívaním nanotechnológií2. Podporovať zainteresované subjekty a verejnosť v dialógu a diskusii týkajúcich sa inovácií, aplikácie, rizík, etických, právnych a spoločenských aspektov v oblasti nanotechnológií.
3. Zapájať európsku verejnosť a pomôže vytvárať zodpovednosť v oblasti riešenia sociálnych otázok pri využívaní nanotechnológií.- Naspäť na zoznam článkov
Najnovšie články