• O projekte

• Cieľom programu Spolu úspešnejší 2 je zmierniť dopady pandémie a zabezpečiť nadobudnutie vedomostí, zručností a kompetencií prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania v popoludňajších hodinách a tým zvýšiť kvalifikačné predpoklady žiakov stredných škôl, ktoré žiaci potrebujú pre ich uplatnenie sa na trhu práce, v spoločnosti a v ďalšom vzdelávaní.

Program Spolu úspešnejší 2 je určený na podporu stredných škôl, ktoré budú prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania svojich žiakov, ohrozených školským neúspechom, alebo žiakom, ktorí potrebujú pomoc s učivom, vytvárať podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v mimoškolských hodinách v stanovenom rozsahu.

Cieľom výzvy je podporiť projekty zamerané na vyrovnávanie rozdielov vo vedomostiach, zručnostiach a spôsobilostiach žiakov, ako aj na elimináciu rizika opakovania ročníkov a predčasného ukončenia vzdelávania žiakov.