• Študentská kvapka krvi

13. 5. 2022

Vo štvrtok 12. mája 2022 sa po dlhšej odmlke spôsobenej pandémiou Covid 19 opäť uskutočnila humánna akcia „Študentská kvapka krvi“.

Celkom 34 študentov darovalo svoju najvzácnejšiu životodarnú tekutinu pre tých čo ju potrebujú na záchranu života. Prvodarcov bolo 28 a mobilný výjazd národnej transfúznej služby SR odoberal krv študentom a aj pedagógom celé dopoludnie.

• Matematický  klokan
          • Matematický klokan

6. 5. 2022

Klokan

Matematický klokan opäť zavítal do našej školy. V matematickej súťaži si 11. apríla 2022 naši žiaci mali možnosť porovnať matematické vedomosti s rovesníkmi na štyroch kontinentoch. Súťažilo 14 žiakov v dvoch kategóriách: Kadet (žiaci prvého a druhého ročníka) – 6 žiakov a Junior (žiaci tretieho ročníka) – 8 žiakov. V najväčšej medzinárodnej matematickej súťaži na svete sa spomedzi našich žiakov najlepšie umiestnili: v kategórii Kadet - Alexander Novák, na 87.mieste (súťažilo 2161 súťažiacich) a v kategórii Junior – Filip Kakalej, na 108. mieste (súťažilo 1039 súťažiacich).

• 77. výročie oslobodenia mesta Martin

13. 4. 2022

V utorok 12. apríla 2022 sme si pripomenuli v kinosále našej školy 77. výročie oslobodenia mesta Martin od nemeckých okupačných vojsk Červenou armádou. O privítanie hostí a moderátorské vstupy sa postaral náš žiak Peter Otruba z II. C a báseň zarecitovala žiačka Lucie Meznerová z I. C. Spomedzi hostí so svojím príhovorom vystúpil pán Jozef Lovás, člen Klubu vojakov, ktorý podrobne priblížil postup vojsk pri oslobodení a zdôraznil potrebu mieru v spoločnosti. Ján Danko, primátor mesta Martin, vo svojom príhovore citoval slová Karola Kuzmányho poukazujúc na potrebu vzdelania, aktivity, práce a morálnych zásad, ktoré mladú generáciu posúvajú vpred a učia ju brániť demokratické princípy. Po zhliadnutí videofilmu o podrobnostiach oslobodenia Martina z 11. apríla 1945 si mohli hostia aj žiaci pozrieť výstavu dobových zbraní vďaka členom Klubu vojenskej histórie Bojovník. Veríme, že možnosť vid

• Máme top experta!

28. 3. 2022

30. novembra sa žiaci z našej školy zúčastnili celoslovenskej súťaže Expert geniality show. Súťažilo 10 042 žiakov z celého Slovenska a medzi nimi aj žiaci z II. B a z II. E. V kategórii expert O12 – pre 1. a 2. ročník stredných odborných škôl – súťažilo 1 186 žiakov. V prvej štvrtine rebríčka v téme Tajomstvá prírody sa umiestnili žiaci z II. B: Jakub Rybár, Ondrej Staš a Andrej Lettrich. Top expertom sa stal Martin Mikula z II. E, ktorý súťažil v téme: Do you speak English? a Svetobežník. Umiestnil sa na 58. mieste spomedzi súťažiacich vo svojej kategórii. Expertom blahoželáme a veríme, že sa rozhodnú zmerať svoje vedomosti aj v budúcom školskom roku.

• Olympiáda v anglickom jazyku 2021/2022

15. 12. 2021

Už 32. krát sa spolu zišli tí najlepší na školskom kole Olympiády v anglickom jazyku a to presne 18. novembra 2021 v jazykovej učebni našej školy. Celkovo bolo prihlásených 32 účastníkov, nakoniec ich bolo o 10 menej , teda 22.

Aj v tejto ťažkej dobre si svoje sily zmerali naozaj bravúrne a podali skvelé výkony. Okrem jednej žiačky Jessiky Rabčanovej, ktorá bola zaradená do kategórie 2C2 vzhľadom na svoj 2- ročný pobyt vo Veľkej Británii boli všetci súťažiaci v kategórii 2D, ktorá je určená pre žiakov stredných odborných škôl a obchodných a hotelových akadémií.

• Aktuálne informácie, prihlášky a kontakty na zamestnávateľov zapojených v duálnom systéme vzdelávania na našej škole.
      • Prehliadka školy

• Poď sa doučovať