• Aktivity v spolupráci so ZVJS

26. 3. 2024

V rámci preventívnych a orientačno – profesijných aktivít sa podarila spolupráca so ZVJS (Zbor väzenskej a justičnej stráže), konkrétne s ÚTVOS pre mladistvých Sučany.

Dňa 15.02.2024 absolvovala skupina vybraných žiakov besedu priamo v Ústave na výkon trestu. Daná aktivita mala napomôcť k zabráneniu vzniku rizika užívania drog, poukázať na následky ich užívania, výroby a obchodovania s omamnými a psychotropnými látkami. Počas prednášok bola žiakom priblížená drogová problematika z pohľadu okresnej preventistky a okresnej prokurátorky, mohli sa zapojiť do simulovaného súdneho procesu a vypočuli si životný príbeh odsúdeného väzňa, ktorý si odpykáva trest za drogovú činnosť.

• To naj z Londýna

20. 3. 2024

V prvý marcový týždeň sme sa žiaci prvého až tretieho ročníka našej školy vydali na potulky do sveta.

Utorok, v skorých ranných hodinách, sme vyrazili spoznávať to naj z Londýna. Autobus bol veľmi pekný, taktiež aj páni vodiči, ktorí nás privítali s úsmevom na perách a pomohli s batožinou. Cesta do Londýna bola zaujímavá a zároveň dlhá, ale keďže sme sa s veľa ľuďmi nepoznali, tak sme sa zoznamovali a rozprávali na čo sa najviac tešíme . Veľkú časť z cesty sme prespali, okrem pár sovičiek, ktoré sa zobudili až večer.

• Lyžiarsky výcvik Spojená škola Martin

4. 3. 2024

V dňoch 5 - 9. februára 2024 sa žiaci prvých ročníkov Spojenej školy v Martine zúčastnili kurzu pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy v lyžiarskom stredisku Snowland Valčianska dolina.

Náplňou kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už vedeli. Jeho súčasťou bolo zjazdové lyžovanie, snowboarding, pohyb a pobyt v prírode, relax. Zúčastnili sa ho žiaci z prvých ročníkov. Všetci lyžiari boli roztriedení do skupín, podľa výkonnosti, kde sa im celý týždeň venovali inštruktori. Skúsení i začínajúci lyžiari otestovali svoje schopnosti na zjazdovke, ktorá bola každý deň iná v závislosti od počasia.

• Valentínska kvapka krvi

6. 2. 2024

Milí kolegovia a študenti,

blíži sa Valentín a s ním aj konanie dobrých skutkov. Nakoľko sa nám pre malý záujem nepodarilo zorganizovať už tradičnú Valentínsku kvapku krvi na škole, môžete ísť darovať krv v nedeľu 11.02.2024 do OC Tulip Martin, prípadne do NTS Martin.

Veríme, že najbližšie sa záujem o darovanie krvi zvýši a pracovníci NTS navštívia našu školu s mobilným výjazdom.

• EXKURZIA OSVIENČIM 2023

19. 12. 2023

"Zabudnúť znamená nechať ich znovu zomrieť"

Elie Wiesel

V rámci zážitkového vyučovania predmetu Dejepis, naša škola organizuje každý rok exkurziu do Osvienčimu a Krakova. Dňa 14.12.2023 žiaci druhých ročníkov sa zúčastnili exkurzie. Objekty koncentračného tábora Auschwitz a Birkenau sú pamätníkmi pripomínajúcimi svetu zvrátenosť a obludnosť nacistického režimu. Tábor v Osvienčime ( nemecky Auschwitz ) je asi najznámejší zo všetkých táborov. Bol najväčší, zomrelo v ňom najviac ľudí, ale aj najviac ľudí sa z neho zachránilo. Je to veľmi smutná kapitola ľudských dejín 20. storočia.

• Aktuálne informácie, prihlášky a kontakty na zamestnávateľov zapojených v duálnom systéme vzdelávania na našej škole.
    • Skvelé! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit
      • Prehliadka školy