• Kontakty a linky pomoci pre deti

Milí študenti,

v tejto mimoriadnej situácii – v období šírenia sa epidémie koronavírusu je dôležité, aby ste sa mohli o niekoho oprieť, porozprávať sa o svojich potrebách, problémoch, obavách, strachu, úzkosti, v prípadoch ohrozenia, zneužívania, domáceho násilia, neostávali na všetko sami. Sú tu pre Vás rodičia, starí rodičia, kamaráti, učitelia, vychovávatelia, psychológovia, rôzne online linky pomoci, kde môžete zadarmo telefonovať, písať, porozprávať sa s ľuďmi, ktorí Vám vedia pomôcť.

• Exkurzia v TTS Martin, s. r. o.

Každý mladý človek potrebuje predstavu, víziu alebo obraz toho, čomu by sa chcel v budúcnosti venovať. V prípade 2. B triedy sme túto predstavu pre odbory mechanik počítačových sietí a mechanik elektrotechnik zhmotnili 4. marca 2020 exkurziou do firmy TTS Martin, s. r. o., ktorá sa zaoberá výrobou, predajom a servisom elektrických zdrojových agregátov a kogeneračných jednotiek. Žiaci mali možnosť vidieť jednotlivé pracoviská v tejto firme, kde im pracovníci vysvetlili, ako prebieha montáž, výroba a servis ich výrobkov. Vďaka tejto exkurzii sme nahliadli do procesu výroby elektrických zdrojových agregátov, ktoré fungujú pomocou vznetového alebo zážihového motora, videli sme, ako funguje pracovisko elektromontáže a tiež skúšku agregátov. Žiaci mohli vidieť, ako môžu v budúcnosti zúročiť a využiť svoje vedomosti a zručnosti a tiež, že je na každom, či sa chce posunúť dopredu a vzdelávať sa

• 42. ročník Stredoškolskej odbornej činnosti

Táto súťaž má u nás dlhoročnú tradíciu, zožali sme v minulosti mnohé úspechy s našimi prácami v školskom, regionálnom, ale aj celoštátnom kole.

V školskom roku 2019/2020 sa nám do školského kola SOČ prihlásilo 9 prác, z toho je 8 konzultantov – učiteľov a 1 konzultant – majster odborného výcviku. Do súťaže sa zapojilo celkovo 13 súťažiacich z radov našich žiakov.

• „Aj my rozumieme po Anglicky!“

Dňa 2. 3. 2020 sme sa so žiakmi tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili činohernej anglicko–slovenskej divadelnej inscenácie JACK & JOE. Žiaci si počas hry mohli utvrdiť gramatické javy a novú slovnú zásobu. Príbeh dvoch bratov bol veľmi vtipne spracovaný, doplnený vstupmi o slovnej zásobe a morálnym ponaučením na konci. Spätnou väzbou od našich študentov sme zistili, že sa im divadlo veľmi páčilo a určite by opäť prijali ďalšiu takúto možnosť navštíviť anglické predstavenie.

• Ocenenie Lukáša Kubičku

Dňa 28.11.2019 v Dolnom Kubíne sa konalo

Slávnostné oceňovanie žiakov stredných škôl za výskum, vedu a šport.

Z našej školy bol ocenený žiak štvrtého ročníka Lukáš Kubička za úspešnú reprezentáciu Slovenska a našej školy v atletike a cezpoľnom behu.

• EXKURZIA OSVIENČIM

V rámci zážitkového vyučovania predmetu Dejepis, naša škola organizuje každý rok exkurziu do Osvienčimu a Krakova. Dňa 10.12.2019 žiaci druhých ročníkov sa zúčastnili exkurzie. Objekty koncentračného tábora Auschwitz a Birkenau sú pamätníkmi pripomínajúcimi svetu zvrátenosť a obludnosť nacistického režimu.

• Súťaž v modelovaní  SolidWorks
        • Súťaž v modelovaní SolidWorks

• 07.06.2019 11:29
        • V dňoch 4.4.2019 a 12.4.2019 sa konal na našej škole nultý ročník súťaže v modelovaní 3D súčiastok.
        • Súťaže sa zúčastnilo celkovo 14 žiakov z druhého, tretieho aj štvrtého ročníka.

Študenti mali za úlohu vytvoriť 3D model reťazového kolesa v programe SolidWorks. Pri prvom pohľade na výkres mali viacerí súťažiaci vrásky na čele, ale nakoniec zistili, že ak sa nevzdajú, dostanú sa k vytýčenému cieľu. Najrýchlejšie sa ku správnemu modelu dopracoval Samuel Valovič z 3.B a obsadil tak prvé miesto. Druhú priečku obsadil Marek Bevelagua rovnako z 3.B a tretie miesto si vybojoval Martin Jurký z 2.C.

Uznanie patrí ale všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili a nebáli sa ukázať svoje schopnosti. Do ďalšieho štúdia a osobného rozvoja im prajeme veľa elánu a tešíme sa na ďalší ročník súťaže, ktorá by sa mohla stať na našej tradíciou.

• Naspäť na zoznam článkov
    • Počet návštev

• Zvonenie

Piatok 10. 7. 2020