• OZNAM

• Vážení študenti a rodičia,

oznamujeme Vám, že na základe rozhodnutia MŠVVaŠ SR bude od 12.10.2020 do odvolania na stredných školách prebiehať dištančné vzdelávanie.

Rozhodnutie MŠVVaŠ SR.pdf

Odporúčame sledovať webovú stránku školy.

• Zvýšenie kvality odborného vzdelávania a prípravy na Spojenej škole v Martine

• Informačná hodina v Turčianskej knižnici

23.septembra 2020 sa trieda 1.D zúčastnila na informačnej hodine v Turčianskej knižnici s PaedDr. Evou Frankovou.

Témou našej hodiny bola Práca s informáciami a oboznámenie žiakov s tým, kde môžu získať informácie, knihy a potrebný materiál ku štúdiu.

Prvé publikované údaje o verejnej knižnici v Martine pochádzajú z roku 1924, kedy boli uverejnené aj prvé údaje o počte kníh verejnej knižnice.

• Erasmus + Chrudim

Naša škola ponúka široké spektrum činností a rôznych aktivít pre študentov, ale aj pre pedagógov. Študenti a rovnako tak aj pedagógovia majú možnosť vzdelávať sa a zvyšovať si kvalifikácie v zahraničí. V rámci programu Erasmus+ sme sa spolu s ďalšími kolegami z našej školy zúčastnili vzdelávacej mobility zamestnancov. Rozšírili sme si odborné kompetencie v oblasti mechatroniky a defektoskopie materiálov. Vyskúšať, zažiť niečo nové a využiť príležitosť sme mohli na Strednej priemyselnej škole v Chrudimi, s ktorou má naša škola družbu už niekoľko rokov. Popri vzdelávaní nám zostalo trošku času aj na krátky relax a spoznávanie kultúrnych a prírodných zaujímavostí našich najbližších susedov v Čechách. Veľká vďaka patrí našim českým kolegom ktorí sa tam o nás príkladne starali. V nižšie uvedenej galérii máte možnosť vidieť niekoľko obrázkov z tohto programu.

• Matematický klokan

Náš život v školskom roku 2019/20 tri a pol mesiaca fungoval inak, ako sme boli zvyknutí. Vzdelávanie nevynímajúc. Aj učitelia a žiaci, sa museli zo dňa na deň prispôsobiť novým podmienkam. Nebolo to jednoduché.

Zatvorenie škôl ovplyvnilo aj našu najväčšiu súťaž Matematický klokan. Testy smutne v školách čakali na žiakov. Neostávalo iné riešenie, ako súťažiť online.

• Otvárame štadión!

V stredu 2. septembra 2020 o 10.00 hodine za účasti oficiálnych hostí, atlétov, študentov školy a verejnosti otvoria atletický štadión pri Spojenej škole v Martine.

Myšlienka postaviť v našom meste atletický areál je stará už niekoľko rokov. Pred deviatimi rokmi vzniklo Občianske združenie „Výstavba štadióna pri Spojenej škole v Martine“, ktoré združilo zapálených ľudí a začalo pracovať na dokumentácii a samotnej realizácii atletického štadióna. V minulom roku sa myšlienku podarilo pretaviť do konkrétneho projektu. Schvaľovacie procedúry sa dostali do finálnej podoby. Dvanásteho decembra 2019 sa prvé stavebné stroje zahryzli do terénu a po takmer deviatich mesiacoch bolo dielo hotové. Krásny projekt a krásny štadión – aj tak by sa dalo nazvať úsilie a nadšenie členov združenia. Podarilo sa to, v čo už málokto veril. Šoféri a chodci, ktorí v zime a na jar prechádzali martinským slimákom,

• Otvorenie školského roka 2020/2021

Manuál pre stredné školy upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v stredných školách pre školský rok 2020/2021. Cieľom dokumentu je stanoviť základné prevádzkové podmienky stredných škôl po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19 a pre potreby dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní. Upravuje iba tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia (či sú upravené nad rámec) od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov.

• Kontakty a linky pomoci pre deti

Milí študenti,

v tejto mimoriadnej situácii – v období šírenia sa epidémie koronavírusu je dôležité, aby ste sa mohli o niekoho oprieť, porozprávať sa o svojich potrebách, problémoch, obavách, strachu, úzkosti, v prípadoch ohrozenia, zneužívania, domáceho násilia, neostávali na všetko sami. Sú tu pre Vás rodičia, starí rodičia, kamaráti, učitelia, vychovávatelia, psychológovia, rôzne online linky pomoci, kde môžete zadarmo telefonovať, písať, porozprávať sa s ľuďmi, ktorí Vám vedia pomôcť.

• Netradičná literárna hodina v Turčianskej knižnici

• 03.06.2019 09:20
        •         Triedy 2.B, 2.D a 1.B sa pod vedením svojich vyučujúcich slovenského jazyka a literatúry v dňoch 17.5.2019, 22.5.2019 a 23.5.2019 zúčastnili na netradičnej hodine  v Turčianskej knižnici.

• Pripravila nám ju Mgr. Zorka Kalmanová v hudobnom oddelení  na tému Erich Maria-Remarque : Na západe nič nové. Priblížila nám život autora, literárne obdobie, v ktorom tvoril, i samotnú jeho tvorbu formou výkladu a prezentácie. Ukážky z filmu sa prelínali s čítaním ukážok z diela. Priebežne sa študenti aktívne zapájali do úloh, ktoré si pre nich pripravila.

Ide o román s tematikou  prvej svetovej vojny. Priamy rozprávač a hlavný hrdina Paul Bäumer  uvádza množstvo epizód z vojenského výcviku, budovania zákopov na západnom fronte, ako i bojových stretnutí .Psychologickosť románu spočíva v zobrazovaní citového prežívania hrdinov, ako vojna ovplyvňuje ich životy, mení ich z detí na zatrpknutých dospe-lých, zobrazuje ich duševnú bolesť pri strate priateľa, myšlienkové pochody pri pohľade na mŕtveho...Ide o pokus podať správu o generácii, ktorú zničila vojna - aj keď unikla jej granátom. Zanechala pocit nezmyselnosti, absurdity a neľudskosti vojnového besnenia.

Myslím, že žiaci si odniesli pekný umelecký zážitok , dozvedeli sa veľa zaujímavostí zo života a tvorby autora, ale sa mohli aj vcítiť do pocitov hlavného hrdinu diela a jeho spolužiakov v období vojny.

Verím, že na túto veľmi peknú hodinu budú žiaci ešte dlho spomínať.

PaedDr. Eva Franková

• Naspäť na zoznam článkov
    • Zvonenie

Streda 21. 10. 2020