Súťaž First lego league 2014

28.novembra sa tím našej školy  v zložení Jakub Oravec, Andrej Hurta a Martin Hanko z II.B zúčastnil turnaja First lego league na Žilinskej univerzite v Žiline.

Fotogaléria - First lego league 2014

Náš tím bol prvý raz na podobnej súťaži a svoj sympatický výkon získal Mimoriadnu cenu od dekana Fakulty riadenia a informatiky doc. Ing. Emila Kršáka, PhD. FLL je najväčšia robotická súťaž pre mladých vo veku 10-16 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtísíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú do ďalších - semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich triedach/kluboch pripravujú v tímoch - postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO, a trénujú na súťaž. Súťaž spočíva v turnaji, ktorý pozostáva zo štyroch rovnocenne hodnotených častí: Robot-Design, Robot-Game, Prezentácia výskumného projektu, Tímová práca.

Ing. Zuzana Christozova