Tlačová konferencia vo firme Microsoft.

Dňa 29.4.2014 boli pozvaní Ing. Zuzana Christozova a Peter Skuhra 4.E na  tlačovú konferenciu v sídle firmy Microsoft Slovakia v Bratislave.

Na nej bol predstavený internetový portál, ktorý pomôže naštartovať kariéru mladých ľudí. Success Academy bude pozostávať zo siedmich bezplatných online kurzov, ktorých absolvovaním získava študent certifikát úspešného absolventa. Všetko potrebné informácie, sebahodnotiace testy, odpovede na otázky, rady, tipy či videá a prezentácie z praxe tých najúspešnejších, nájdu na www.successacademy.sk. „Success Academy sprevádza trendmi a príležitosťami, ktoré okolo seba dnes mladí ľudia majú. Veríme, že cez dostatok informácií sa zvyšuje ich šanca vybrať si správnu cestu za vysnívanou prácou. Oslovil nás základný princíp akadémie, dostupnosť informácií a možnosť stať sa profesionálom. Veríme, že akadémia naštartuje, aby išli za svojim snom a volili tie správne kroky, “ uviedol Markus Breyer, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Slovakia Marcus Bryer.   Práve dôležitosť správneho výberu budúceho povolania viedla spoločnosť Microsoft Slovakia v partnerstve s Neziskovou organizáciou Aptech Europe k projektu Success Academy - Akadémie úspechu.

Účastníci z našej školy na tlačovej konferencii vyslovili svoje skúsenosti z práce s portálom z pozície učiteľa a žiaka, zároveň mali možnosť diskutovať o jeho obsahu a budúcnosti s riaditeľom firmy Microsft Marcusom Bryerom. Dúfame, že sa portál stane súčasťou aktivít  našej školy v oblasti kariérneho poradenstva a tvorby podnikateľských plánov.

Ing. Zuzana Christozova

Československej armády 24,