• Strojárstvo

• Skupinu odborov 24 Strojárstvo je možné absolvovať v študijných a učebných odboroch.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 2487 H 02 autoopravár - elektrikár

• 22.09.2022 13:00
      • Profil absolventa

Vykonáva montáž, nastavovanie, kontrolu, diagnostikovanie, údržbu a opravy elektrických zdrojov, rozvodov elektrických pohonov, senzorov, riadiacich systémov, aktívnych a pasívnych prvkov na motorových jednotkách v komfortnej elektrickej výzbroji vozidla, podvozkových častiach, v osvetľovacej časti a spojovacích vybaveniach vozidla.

• Absolvent sa môže uplatniť ako:

(informácie čerpané z www.sustavapovolani.sk)

Autoelektrikár
        pracuje v mechanickej dielni autoservisu, pri výrobe vozidiel na konečnej montáži a v špecializovaných servisoch zameraných na montáže a opravy elektronického autopríslušenstva. Kontroluje, opravuje a vykonáva výmenu elektrických komponentov motorového vozidla. Diagnostikuje poruchy, ktoré súvisia s elektronickými zariadeniami, vykonáva aktualizácie softvéru riadiacich jednotiek. Pri výrobe nových motorových vozidiel vykonáva montáž a zapojenie elektronickej výbavy, aktualizáciu softvéru riadiacich jednotiek a ich konfiguráciu a vykonáva opravy elektrických zariadení a elektroinštalácie pri výstupnej kontrole vozidiel. V špecializovaných servisoch vykonáva montáž elektrického príslušenstva do motorových vozidiel, ako napríklad handsfree sady, ťažné zariadenia, autoalarmy, GPS zariadenia, vysielačky a pod. Súčasťou pracovných úloh je aj montáž neelektrického príslušenstva.

Kód a názov ŠVP

23, 24 Strojárstvo a ostatná kovospracúvacia výroba II

Názov ŠkVP

Autoopravárenské služby

Školský vzdelávací program

Kód a názov študijného odboru

2487 H 02 autoopravár - elektrikár

Dĺžka štúdia

3 roky

Forma štúdia
           Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy

Splnenie prijímacích kritérií

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium

Spôsob ukončenia štúdia
           Záverečná skúška
        Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o záverečnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Stredné odborné vzdelanie ISCED 3C

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Zamestnanec v závodoch automobilového priemyslu, dopravných podnikoch, autoservisoch, súkromný podnikateľ v oblasti elektrických opráv automobilov.

Nadväzná odborná príprava
           Študijné odbory nadstavbového štúdia pre absolventov trojročných učebných odborov nadväzujúcich na predchádzajúci odbor štúdia – úplné stredné odborné vzdelania na úrovni ISCED 3A.
      • Naspäť na ponuku odborov