• Strojárstvo

• Skupinu odborov 24 Strojárstvo je možné absolvovať v študijných a učebných odboroch.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 2411 K mechanik nastavovač

• 22.09.2022 12:55
      • Profil absolventa
        Absolvent študijného odboru mechanik nastavovač pripravujúci sa na výkon povolania a činnosti v oblasti obrábacích strojov je pripravený zostavovať riadiace programy CNC strojov v ručnom alebo poloautomatickom režime. Môže vykonávať práce úzko súvisiace s riadením a organizovaním výrobných činností, technickej prípravy výroby, odbytu výrobkov a nákupu tovaru, skladového hospodárstva a marketingovej analýzy trhu.
      • Pri všetkých činnostiach je schopný efektívne využívať výpočtovú techniku a progresívne informačné technológie. Absolventi sú pripravovaní tak, aby sa mohli uplatniť pri obsluhe konvenčných obrábacích strojov s rozličným stupňom automatizácie, pri obsluhe, nastavovaní, ale i programovaní CNC strojov, pri nastavovaní, obsluhe, údržbe a opravách stavebných strojov. Po absolvovaní nástupnej praxe majú predpoklady vykonávať činnosti v technickej príprave výroby a riadiť pracovný tím. Po nadobudnutí potrebnej praxe môžu vykonávať aj samostatnú podnikateľskú činnosť.

Kód a názov ŠVP

23, 24 Strojárstvo a ostatná kovospracúvacia výroba II

Názov ŠkVP

Programátor, operátor CNC strojov

Školský vzdelávací program

2411 K mechanik nastavovač.pdf

2411 K mechanik nastavovač - duálne vzdelávanie.pdf

Kód a názov študijného odboru

2411 K mechanik nastavovač

2411 K mechanik nastavovač - duálne vzdelávanie

Dĺžka štúdia

4 roky

Forma štúdia

Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy.

Splnenie prijímacích kritérií.

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia

Maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

V oblasti obrábacích strojov je pripravený vykonávať vysokokvalifikované činnosti.

Nadväzná odborná príprava

Štúdium na vysokých školách