• Strojárstvo

• Skupinu odborov 24 Strojárstvo je možné absolvovať v študijných a učebných odboroch.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 2433 H obrábač kovov

• 22.09.2022 12:59
      • Profil absolventa
        Obrábač kovov je kvalifikovaný pracovník, schopný uplatniť sa na rôznych postoch strojárskej výroby, na ktoré je potrebné stredné odborné vzdelanie.
        Absolvent je schopný pracovať na konvenčných strojoch, pozná základné princípy nekonvenčných technológií a dokáže pružne reagovať na meniace sa podmienky. Absolventi sú pripravovaní tak, aby sa mohli uplatniť pri obsluhe konvenčných obrábacích strojov s rozličným stupňom automatizácie, pri obsluhe CNC strojov.
      • Pozná základy technického zobrazovania a kreslenia  v strojárstve, základné druhy materiálov používaných v strojárstve, metódy tepelného spracovania a povrchových úprav, základné predpisy bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, základné bezpečnostné predpisy pre jednotlivé kovoobrábacie stroje, technickú dokumentáciu, normy, predpisy a technické požiadavky.

Kód a názov ŠVP

23, 24 Strojárstvo a ostatná kovospracúvacia výroba II

Názov ŠkVP

Odborný pracovník v strojárenstve

Školský vzdelávací program

2433 H obrábač kovov - Duálne vzdelávanie.pdf

Kód a názov študijného odboru

2433 H obrábač kovov

Dĺžka štúdia

3 roky

Forma štúdia
           Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy

Splnenie prijímacích kritérií

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium

Spôsob ukončenia štúdia
           Záverečná skúška
        Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o záverečnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Stredné odborné vzdelanie ISCED 3C

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Pracovník  je pripravený vykonávať kvalifikované činnostipri strojnom obrábaní materiálov sústružením, frézovaním, brúsením a vŕtaním.

Nadväzná odborná príprava
           Študijné odbory nadstavbového štúdia pre absolventov trojročných učebných odborov nadväzujúcich na predchádzajúci odbor štúdia – úplné stredné odborné vzdelania na úrovni ISCED 3A.
      • Naspäť na ponuku odborov