• Strojárstvo

• Skupinu odborov 24 Strojárstvo je možné absolvovať v študijných a učebných odboroch.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení

• 22.09.2022 12:57
      • Profil absolventa
        Absolvent študijného odboru programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení je kvalifikovaný odborný technický pracovník, schopný samostatne pracovať na klasických strojoch a zariadeniach, a predovšetkým obsluhovať a programovať automatizované strojárske zariadenia pri dodržiavaní bezpečnostných predpisov, ISO noriem a zásad starostlivosti o životné prostredie. Prácu na počítači využíva pre vytvorenie technickej dokumentácie, návrhu a kreslenie výkresovej dokumentácie, vytvorenie programov pre obsluhu a riadenie strojov a zariadení. Je schopný pred spustením stroja používať simulačné programy pre výrobu. Absolventi sú pripravení i na ručné zváranie materiálov, programovanie a obsluhu NC stroja, obsluhu automatizovaných a poloautomatizovaných zariadení na zváranie. Absolventi sa môžu uplatniť aj v oblasti technologickej prípravy, konštrukčnej prípravy výroby.
      • Kód a názov ŠVP

23, 24 Strojárstvo a ostatná kovospracúvacia výroba II

Názov ŠkVP

Programátor, operátor CNC strojov

Školský vzdelávací program

2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení.pdf

2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení - duálne vzdelávanie.pdf

Kód a názov študijného odboru

2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení

Dĺžka štúdia

4 roky

Forma štúdia

Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy.

Splnenie prijímacích kritérií.

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia

Maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

V oblasti obrábacích strojov je pripravený vykonávať vysokokvalifikované činnosti.

Nadväzná odborná príprava

Štúdium na vysokých školách