• Elektrotechnika

• Skupinu odborov 26 Elektrotechnika je možné absolvovať v študijných a učebných odboroch.

Skupinu odborov 36 Stavebníctvo je možné absolvovať v študijnom odbore.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 2683 H 11 elektromechanik - silnoprúdová technika

• 22.09.2022 13:03
        • Profil absolventa
          Absolvent učebného odboru má ucelené základné teoretické vedomosti a praktické zručnosti potrebné pre prácu s elektrickými zariadeniami, kde môže využívať štandardné elektrické a elektronické meracie prístroje a diagnostickú techniku. Je schopný pracovať samostatne alebo v pracovnom kolektíve. Vykonaním skúšky odbornej spôsobilosti získa Odbornú spôsobilosť elektrotechnika podľa§ 21, vyhlášky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR č.508/2009 Z. z. na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, bezpečnosti zariadení.
        • Kód a názov ŠVP

26 Elektrotechnika

Názov ŠkVP

Informačné a elektrotechnické zariadenia

Školský vzdelávací program

2683 H11 elektromechanik - silnoprúdová technika - duálne vzdelávanie.pdf

Kód a názov študijného odboru

2683 H 11 elektromechanik - silnoprúdová technika

2683 H 11 elektromechanik - silnoprúdová technika - duálne vzdelávanie

Dĺžka štúdia

3 roky

Forma štúdia
             Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy.

Splnenie prijímacích kritérií.

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia
             Záverečná skúška
          Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o záverečnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Stredné odborné vzdelanie ISCED 3C

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Pracovník  je pripravený vykonávať činnosti v oblasti slaboprúdovej a silnoprúdovej elektrotechniky.

Nadväzná odborná príprava

Študijné odbory nadstavbového štúdia pre absolventov trojročných učebných odborov nadväzujúcich na predchádzajúci odbor štúdia – úplné stredné odborné vzdelania na úrovni ISCED 3A.

• Naspäť na zoznam odborov