• Využitie strojového videnia vo výučbe odborných predmetov

• Projekt  podporený  Nadáciou VOLKSWAGEN  Slovakia
        Dňa 12. decembra bol na našej škole rozhodnutím komisie Nadácie Volkswagen Slovakia podporený projekt  „Využitie strojového videnia vo výučbe odborných predmetov“  v rámci grantového programu Stredné školy a technika.

Charakteristika projektu
        Projekt je zameraný na zaradenie učebnej pomôcky dodanej Nadáciou Volkswagen Slovakia do vyučovacieho procesu a využitie pri príprave žiakov pre trh práce.
        Učebná pomôcka sa skladá z mikropočítača Rasppbery Pi, ktorý obsahuje pamäťovú kartu s operačným systémom, zobrazovaciu jednotku – televízny prijímač so vstupom HDMI, prepájací kábel HDMI, klávesnicu , myš a napájacie zdroje pre tieto zariadenia. K tomu aj finančné prostriedky na rozšírenie pracoviska v sume 1200€.

Obdobie realizácie projektu:
        január 2014 až december 2014

Aktivity a úlohy, pri ktorých bude využitá darovaná pomôcka:
        Počas vyučovania budú naši žiaci vykonávať nasledovné aktivity:
        • Študenti pomôcku priamo využijú pri:
          • štúdiu programovania počítačov, využitia senzorov v robotike, strojovom obrábaní pri snímaní polohy, prítomnosti obrobku v pracovnom priestore stroja, automatizačnej techniky, nepriemyselnej automatizácie
          • pri tvorbe prác Stredoškolskej odbornej činnosti
          • demonštrovaní činnosti žiakom základných škôl a ich rodičom pri predstavovaní našej školy

Z poskytnutých finančných prostriedkov od Nadácie Volkswagen Slovakia a finančných prostriedkov našej školy budú vybudované dve pracoviská v učebni elektrotechniky a automatizácie doplnené ešte jedným mikropočítačom Rasppbery Pi s príslušenstvom a dvomi prenosnými počítačmi, jedným pre každé pracovisko a dataprojektorm.