• Realizácia

• Projekt:                    Informačné technológie – efektívny nástroj v odbornom výcviku

Pridaná hodnota intervencie spoločenstva: Investícia do Vašej budúcnosti

Operačný program: Vzdelávanie

Spolufinančník:        Európsky sociálny fond

Prioritná os:             Reforma systému vzdelávania a odbornej výchovy

Cieľová skupina:     Stredná škola

Opatrenie:               Premena tradičnej školy na modernú

Začiatok projektu:   August 2009

Koniec projektu:      31. augusta 2011

Výdavky:                 139 455,57 €

z toho z ESF:          118 537,23 €

zo štátneho rozpočtu SR:  13 945,56 €

Spolu v percentách: do 95 %

Spojená škola Martin: 6972,78 €

Ministerstvo školstva Slovenskej republiky v zastúpení Agentúry MŠ SR pre štrukturálne fondy Európskej únie vyhlásilo projekt pod názvom

Informačné technológie – efektívny nástroj v odbornom výcviku

Určený je stredným školám na Slovensku. Do tohto projektu, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky sa zapojila aj Spojená škola v Martine.

Cieľom projektu je premena tradičnej školy na modernú.

Garantom projektu je  Európsky sociálny fond, Európsky fond regionálneho rozvoja a Kohézny fond Európske spoločenstvo.

Projekt Informačné technológie – efektívny nástroj v odbornom výcviku sa nesie pod hlavičkou „Investície do Vašej budúcnosti“.

Prioritná téma je v návrhu, zavádzaní a vykonávaní reforiem v systémoch vzdelávania a odbornej prípravy a tým rozvíjaní zamestnanosti pri súčasnom zvyšovaní dôležitosti východiskového a odborného vzdelávania a prípravy pre trh práce.

Podmienkou je aktualizovanie kvalifikácie školiaceho personálu smerom k inovácii a znalostnej ekonomike.

Špecifikácia podpory vzdelávania zavedením novej formy s využitím informačných technológií v praxi:

1. Inovácia metodickej dokumentácie dvoch študijných odborov na škole

2. Zvýšenie odbornej kvalifikácie učiteľov

3. Zefektívnenie praktickej výučby na hodinách odborného výcviku.

V prvej fáze sa v Spojenej škole v Martine zapojí do vzdelávacích aktivít 18 zamestnancov, do realizácie aktivít projektu 84 študentov.

Proces vzdelávania potrvá do roku 2011. Do roku 2016 sa počet absolventov vzdelávacieho programu zvýši o ďalších 26.