• Aktivita 2

• 2.1. Vzdelávanie pedagogických zamestnancov

Podrobný popis aktivít č. 2.1.

Názov aktivity

2.1. Vzdelávanie pedagogických zamestnancov

Názov špecifického cieľa

1.     Orientovať prípravu pedagógov na získanie a rozvoj potrebných kompetencií pri inovácii vzdelávania

Cieľ aktivity

Vzdelávať pedagógov pre potreby zabezpečenia tvorby inovatívnych materiálov pre 2 študijné odbory.

Termín realizácie aktivity

11/2012 - 10/2013

Popis aktivity

Funkcia

Účelom aktivity je vyškoliť pedagogických zamestnancov v oblasti používania moderných technológii (práca s interaktívnou tabuľou,  tvorba a používanie inovatívnych prostriedkov), aby mohli bez problémov využívať materiály na vyučovaní a aby pre nich výklad pomocou IKT nepredstavoval zdržiavanie a prekážku.

Vstupy

Odborní zamestnanci – školitelia zo znalosťami a skúsenosťami v oblasti vzdelávania.

Metóda

Školenia sa uskutočnia vo vlastných priestoroch školy ako aj mimo nich. Pedagógovia absolvujú jednotlivé školenia formou prednášky a praktických cvičení počas niekoľkých školiacich dní prispôsobené tomu, aby nenarušovali kontinuálny priebeh vyučovania na škole.

Výstup

20 vyškolených pedagógov

2 školenia zamerané na inovatívne vyučovacie metódy

Činnosti realizované v rámci aktivity

-          koordinácia školení zabezpečená koordinátorom odbornej aktivity

-          realizácia školení v priestoroch školy ako aj mimo nej

-          školenie sa na zakúpenom zariadení/vybavení školy v rámci projektu

-          hodnotenie školení dotazníkmi spokojnosti

-          získanie certifikátu/osvedčenia zo školení

Previazanosť aktivity

Aktivita úzko súvisí s aktivitami 1.1 a 1.2, ktorých predmetom je tvorba inovatívneho vyučovania s využitím IKT a interaktivity a bez školení nebude možné preniesť inováciu na žiakov.

Metodológia aktivity

Pedagógovia budú využívať moderné technológie a metódy vo vyučovaní iba ak to zlepší výchovno-vzdelávací proces. Ten sa zlepší jedine vtedy, ak vyučujúci budú vedieť ich používanie bez problémov ovládať. Jedinou cestou, ako sa to dosiahne, je zapojenie pedagógov do vzdelávacieho procesu v tejto oblasti.

Pedagógovia sa počas realizácie aktivity zúčastnia na 2 školeniach. Školenia budú realizované v priestoroch školy ako aj mimo priestorov na zakúpenom zariadení, čím dôjde k značnej úspore nákladov.

Školenie  pre prácu s interaktívnou tabuľou sa uskutoční v rozsahu 40 hodín v priestoroch školy (4 dni po 6 hodín a 2 dni po 8 hodín), kde sa zúčastní 20 pedagógov. Úspešným absolvovaním bude získanie certifikátu/osvedčenia. Školenie je rozdelené na niekoľko častí, ktorého predmetom bude získať profesijné kompetencie potrebné na prácu s interaktívnou tabuľou a prikladaným softvérom.

Školenie pre prácu s multimediálnymi sa uskutoční v rozsahu 12 hodín mimo priestorov školy, kde sa zúčastnia 2 pedagógovia. Úspešným absolvovaním bude získanie certifikátu/osvedčenia. Školenie bude zamerané na metodiku práce pri používaní nových multimediálnych kníh s interaktívnym perom pre anglický jazyk využívaných počas vyučovacích hodín.

Pedagogickí zamestnanci Spojenej školy 20: pohlavie: 6 mužov, 14 žien

Výstupy aktivity

Výstupy aktivity sú:

20 vyškolených pedagógov

2 školenia zamerané na inovatívne vyučovacie metódy:

-          Školenie  pre prácu s interaktívnou tabuľou

-          Školenie pre prácu s multimediálnymi knihami

Hlavnými medzníkmi pri realizácii aktivity sú vyhodnotené dotazníky spokojnosti so školeniami.

Aktivita úzko súvisí s aktivitami 1.1 a 1.2, ktorej predmetom je tvorba inovatívneho vyučovania s využitím IKT a interaktivity a bez školení nebude možné preniesť inováciu na žiakov.

Odborní zamestnanci

Externí dodávatelia jednotlivých školení budú vybraní počas realizácie projektu v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní na základe odborných skúseností so vzdelávaním.

Spôsob získavania spätnej väzby

Spätná väzba bude zabezpečená realizáciou dotazníkov spokojnosti so školení, ktorých spracovanie a vyhodnotenie zabezpečí koordinátor odbornej aktivity. Zároveň pedagógovia školy získajú certifikát/osvedčenie z absolvovaných školení.