Zvýšenie kvality odborného

• Pedagogické kluby

• Pedagogickí zamestnanci prostredníctvom pedagogických klubov zvyšujú svoje kompetencie, ktoré im umožnia zlepšovať vzdelávací proces v prospech žiakov školy a prepojiť svoje teoretické vzdelávanie s praktickými potrebami trhu práce.

Výstupy a priame pozitívne účinky podaktivity:
          yes   výmena skúseností a best practice z vlastnej vyučovacej činnosti učiteľov;
          yes   výmena skúseností pri využívaní moderných vyučovacích postupov a metód podporujúcich inovácie vo vzdelávaní;
          yes   výmena skúseností v oblasti medzipredmetových vzťahov;
          yes   inovácia a zlepšenie odborného vzdelávania a prípravy a jeho prepojenie s potrebami trhu práce;
          yes   motivácia na intenzívnu a interaktívnu prácu so žiakmi.
            • Komunikačné spôsobilosti

• 25.01.2023 07:48
            • Komunikácia je základným pilierom v medziľudskom kontakte. Je to spoločenský proces, v ktorom ide o výmenu informácií, názorov, postojov a emócií medzi dvomi alebo viacerými ľuďmi. Hoci predpoklady na komunikáciu sú vrodené, komunikovať sa človek učí postupne v styku s inými ľuďmi.
              V škole vo výchovno – vzdelávacom procese chápeme komunikáciu ako ucelené pôsobenie na druhých ľudí. Zahŕňa aj naše činy, mimoslovné prejavy ako sú gestá, dotyky, imidž atď. Samozrejme neverbálne prejavy by mali korešpondovať s našimi slovami.
            • Odborná anglická terminológia - technická, ekonomická, sociálna

• 25.01.2023 07:50
            • Úlohou pedagogického klubu bude výmena skúseností a best practice z vlastnej vyučovacej hodiny. V klube si učitelia budú rozširovať slovnú zásobu v odbornej technickej a ekonomickej oblasti. V rámci prieskumno-analytickej s tvorivej činnosti týkajúcej sa výchovy a vzdelávania budú pracovať na zlepšení osvedčených pedagogických skúseností.
            • Efektívne využitie matematickej gramotnosti

• 25.01.2023 07:52
            • Pedagogický klub Efektívne využitie  matematickej gramotnosti je platformou pre aktívne sieťovanie  a medzigeneračnú výmenu skúseností medzi mladšou a staršou generáciou pedagógov. Zaoberanie sa prieskumno–analytickou a tvorivou činnosťou pri využívaní moderných vyučovacích postupov a metód, podporujúcich inovatívne vzdelávanie a používanie digitálnych technológií na vyučovaní matematiky, fyziky a informatiky.
            • Čitateľská gramotnosť a komunikačné zručnosti

• 25.01.2023 07:58
            •    výmeny skúseností a dobrej praxe z vlastnej vyučovacej činnosti

• Digitálne technológie