• Odborné stáže

• Od 27.3.2017 do 7.4.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili odbornej stáže v Strednej priemyselnej škole Chrudim. Dôvodom stáže bolo rozširovanie odborných vedomostí v oblasti pneumatiky a hydrauliky. Prvý týždeň sa zaoberali pneumatikou riešili rôzne zadania, ktoré sa bežne využívajú v praxi, naučili pracovať v kolektíve a riešiť problémové zadania úloh.

Druhý týždeň sa niesol v znamení hydrauliky kde mali možnosť poznať silu kvapaliny. Taktiež prakticky riešili rôzne zadania.

Vo voľno časových aktivitách mali možnosť  spoznať  krásu a históriu Českej republiky. Navštívili mnoho múzeí , historických budov, katedrály ale aj priemyselné závody. Jeden zo závodov bol v meste Mladá Boleslav kde navštívili Škoda múzeum a napokon aj samotný závod. Na vlastné oči videli ako sa pracuje a vyrábajú auta v tak veľkom závode. Taktiež mali možnosť prechádzať sa po hlavnom meste Českej republiky v Prahe kde  sa im veľmi páčilo. V každom meste ktoré navštívili bola vždy nádherná pamätihodnosť. Zážitok do konca života pre nich bola určite návšteva mestečka Kutná Hora. Mestečko vyniká svojou minulosťou a historickým chrámom. Chrám Sv.Barbory je nádherná budova  zasvätená patrónke baníkov Barbore. Keďže sa v meste v minulosti ťažili vzácne kovy žiaci mali možnosť vstúpiť do bane. Na vlastnej koži pocítili aká ťažká bola banícka práca. V posledný deň naši žiaci obdržali certifikát a dekrét o účasti mobility.

Projekt trvá do júna 2018 takže žiaci budú mať možnosť absolvovať túto stáž aj budúcom školskom roku.

Mgr. Katarína Drbiaková