Súťaž v modelovaní SolidWorks

V dňoch 4.4.2019 a 12.4.2019 sa konal na našej škole nultý ročník súťaže v modelovaní 3D súčiastok.

Súťaže sa zúčastnilo celkovo 14 žiakov z druhého, tretieho aj štvrtého ročníka.

Študenti mali za úlohu vytvoriť 3D model reťazového kolesa v programe SolidWorks. Pri prvom pohľade na výkres mali viacerí súťažiaci vrásky na čele, ale nakoniec zistili, že ak sa nevzdajú, dostanú sa k vytýčenému cieľu. Najrýchlejšie sa ku správnemu modelu dopracoval Samuel Valovič z 3.B a obsadil tak prvé miesto. Druhú priečku obsadil Marek Bevelagua rovnako z 3.B a tretie miesto si vybojoval Martin Jurký z 2.C.

Uznanie patrí ale všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili a nebáli sa ukázať svoje schopnosti. Do ďalšieho štúdia a osobného rozvoja im prajeme veľa elánu a tešíme sa na ďalší ročník súťaže, ktorá by sa mohla stať na našej tradíciou.