SÚŤAŽ PRE NAJLEPŠÍCH MLADÝCH PREKLADATEĽOV V EURÓPSKEJ ÚNII

November sa niesol na našej škole v znamení anglického jazyka.

Prihlásili sme sa do súťaže najlepších mladých prekladateľov v Európskej únii Juvenes Translatores, ktorá bola určená pre študentov, narodených v roku 2001. Žiaci dostali príležitosť ukázať svoje prekladateľské schopnosti najprv v školskom kole, na ktorom sa zúčastnilo 22 žiakov. Vybrali sme 6 najlepších prekladateľov, ktorí sa zúčastnili európskeho kola 22. novembra 2018, ktoré prebiehalo vo všetkých krajinách Európskej únie súčasne. Žiaci preložili z angličtiny do slovenčiny súťažný text, pričom preklady vyhodnotia prekladatelia Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre preklad a z každej krajiny EÚ vyberú ten najlepší. 28 víťazov získa ako cenu trojdňový zájazd do Bruselu a trofej Juvenes Translatores.

Z našej školy do európskeho kola postúpili po výberovom školskom kole títo žiaci:

1. Peter Fekeč          II.E
  2. Roman Hanko      III.C
  3. Radovan Holub    III.C
  4. Dušan Schmidt     III.B
  5. Adam Szimanský  III.C
  6. Jakub Konuš          II.E     - náhradník
  7. Slavomír Kulik       II.D    - náhradník

Ďakujeme všetkým 22 prekladateľom, ktorí sa školského kola zúčastnili.

Info: ec.europa.eu/tranlatores