Opäť na lodi Žilina na Dunaji.

Dňa 8. 10. 2018 sme sa opäť ako minulý rok zúčastnili na základe pozvánky Žilinskej univerzity v Žiline  na vyhliadkovej plavbe po Dunaji v Bratislave loďou Žilina.

Žiaci absolvovali nielen zaujímavé predstavenie študijných odborov , ktoré ponúka  Žilinská univerzita v Žiline, ale aj odborný výklad priamo na vode  o vodnej doprave na Slovensku. Žiaci mali možnosť pozrieť strojovňu lode, absolvovať prehliadku nákladného prístavu , navštíviť lodenicu a vidieť opravu plavidiel. Veľa sa dozvedeli od kapitána lode, od  pracovníkov Žilinskej univerzity v Žiline a od úspešných absolventov tejto univerzity. Zúčastnili sa žiaci IV.A Marko Huba, Keneth Musonda, Patrik Tichý, Jakub Klimas, Michal Ťaptík, Dominik Brož a  Dávid Lutišan.

Akcia bola  za krásneho jesenného počasia skutočne  veľmi vydarená .

Vypracovala : Ing. Mária Calíková PhD

Československej armády 24,