Územné kolo hasičského dorastu 2018

Dňa 16. júna 2018 sa konalo v obci Ďanová Územné kolo hasičského dorastu.

Tento ročník nebol postupový, preto aj jednotlivé disciplíny boli vykonané iba na jeden pokus.

Pred samotným súťažným dňom sme vytvorili družstvo zložené zo žiakov  druhého a tretieho ročníka odboru mechanik hasičskej techniky. Prípravu sme vykonali za značnej materiálnej a technickej podpory DHZ Turčianska Štiavnička a starostu tejto obce. Za to im patrí srdečná vďaka. Poskytli nám materiálne vybavenie aj techniku a taktiež priestor, kde sme mohli cvičiť. Zároveň sme sa predbežne dohodli o spolupráci aj v budúcom postupovom roku.

Samotné kolo sa skladalo z vykonania protipožiarneho útoku od stroja a štafety. Zároveň mohli žiaci overiť si svoje individuálne zručnosti v prebore jednotlivca.

Počas prípravy chlapci dosahovali celkom dobré výsledky a s takými dosiahnutými časmi sme pomýšľali aj na pohárové umiestnenia. Ale osud chcel inak. Pri štafete došlo k pochybeniu, za čo nám boli prirátané trestné sekundy. Na útoku si taktiež s nami osud kruto zahral, kedy došlo k rozpojeniu hadice a strate cenných sekúnd. Chlapci dali do súťaže všetko, ale nie vždy sa všetko musí vydariť.

Po zrátaní časov z celkového počtu 13 kolektívov sa naši chlapci umiestnili na celkovom šiestom mieste. Síce sa nám nepodarilo obhájiť minuloročné druhé miesto, ale je tu vytvorený dobrý základ budúcoročného družstva, ktoré už na pohár určite dosiahne.

Ing. Anton Mäčko

Československej armády 24,