Krásy Rajeckej doliny

9. mája 2018 sa trieda 3. B a výber z tried 3. D, 3. A a 3. C

vybrali poobzerať krásy Rajeckej doliny. Prvou zastávkou boli malebné Čičmany s jedinečne zdobenou architektúrou. Okrem malieb  na domoch nás zaujala aj expozícia, ktorá predstavovala vtedajší život, spôsob obživy a zvyky v tejto obci.  Ďalším unikátom na tejto trase bol pohyblivý betlehem v Rajeckej Lesnej. Toto majstrovské dielo  pochádza z dielne Jozefa Pekara, má rozmery  8,5 x 3 x 2,5 m a vznikalo 15 rokov. Zobrazuje našu krajinu s významnými mestami, s typickými remeslami a samotný betlehem. Očarujúcou zastávkou bola návšteva hradu Budatín, kde sme sa zoznámili nielen s drotárskym umením, ale aj s históriou regiónu a mesta Žilina. Výlet sa nám napriek drobnému mrholeniu veľmi páčil a už sa tešíme na nasledujúci.

Mgr. Šrancová, Mgr. Ťažký, Mgr. Bročková