Tímový záchranár

Dňa 17. apríla 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili

9. ročníka vedomostno-športovej súťaže „Tímový záchranár 2018“. Súťaž je určená študentom, ktorí sú zameraní na oblasť ochrany pred požiarmi. Súťaž sa tradične konala v areáli Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline – Považskom Chlmci. Za našu školu bojovali dve dvojčlenné družstvá chlapcov z odboru mechanik hasičskej techniky.

Podujatie malo veľmi dobrú úroveň a super atmosféru. O náročnosti svedčí aj to, že o niektorých súťažiacich sa musela v cieli postarať záchranná služba, nakoľko súťažiaci vydali zo seba všetko.

Pomerne náročná súťaž sa skladala z teoretickej časti, kde súťažiaci absolvovali písomný test a športovej časti, ktorá pozostávala z plnenia desiatich hasičských disciplín.

Tento rok sa súťaže zúčastnilo 39 družstiev z celého Slovenska. V pomerne nevľúdnom počasí sa družstvo v zložení Matej Balog a Andrej Jesenský umiestnilo na 2. mieste a družstvo Andrej Malina a Tomáš Maretta na 12. mieste vo svojej kategórii.

K dosiahnutým výsledkom chlapcom gratulujeme.

Ing. Peter Šidlo

Československej armády 24,