2. ročník jarnej série strojárskej „Grand Prix“

Dňa 15. 02. 2018 sa traja žiaci našej školy zúčastnili 2. ročníka jarnej série strojárskej „Grand Prix“ na strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Išlo o súťaž družstiev, ktorá prebiehala v areáli univerzity. V rámci súťaže riešili úlohy, ktoré im boli pridelené pri prezentácii. Úlohy boli praktické aj teoretické a navyše ich museli plniť v časovom strese. Súťaže sa zúčastnilo cca 800 študentov stredných škôl z celého Slovenska. Ide  o najväčšiu technickú vedomostnú súťaž v rámci Slovenska. Súťaž je určená všetkým študentom stredných škôl, ktorí mali záujem súťažiť a overiť si svoje vedomosti v súťažných oblastiach matematika, fyzika, strojníctvo a odborné strojárske zameranie.

Družstvo našej školy získalo 2. miesto vo svojej kategórii, čo vzhľadom na vysoký počet zúčastnených a fakt, že sme sa súťaže zúčastnili po prvý krát, môžeme považovať za úspech.

Ing. Peter Šidlo

Československej armády 24,