Višňový sad

Pokračujúc v línií divadelných predstavení, ktoré sme začali 27. septembra 2017

hrou Vojna nemá ženskú tvár o účasti žien vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941 - 1945 sme 14. 11. 2017 navštívili divadelné predstavenie Slovenského komorného divadla - Višňový sad. Triedy II. A, III. B a IV. A spolu s pedagogickým dozorom Mgr. Bročkovou, Mgr. Šrancovou a Mgr. Žingorovou zhliadli nový pohľad na ruskú klasiku od Antona Pavloviča Čechova. Herci v sivých kostýmoch predstavovali starú odchádzajúcu generáciu a nová, pripomínajúca skôr súčasnosť, bola oblečená v súčasnom oblečení. Čechov poukázal na problém "zladenia sa" týchto odlišných  typov ľudí, pričom nikomu nenadŕžal, každému nechal životný priestor, aby sa so svojimi traumami vyrovnal sám. Aj týmto je hra zaujímavá i pre súčasného diváka a dokáže ho osloviť.

Mgr. Mária Bročková

Československej armády 24,