MEDZINÁRODNÝ STROJÁRSKY VETĽTRH V BRNE 2017

Dňa 11. októbra 2017 sa štyridsaťjeden žiakov našej školy

zúčastnilo exkurzie na 59. ročník medzinárodného strojárskeho veľtrhu v Brne. Bolo čo pozerať a obdivovať, veď vystavovalo 1610 vystavovateľov z 29 krajín sveta. Vystavovali rôzne firmy z Indie, Číny, Talianska, Rakúska a mnohých ďalších krajín. Žiaci mali možnosť vidieť na výstavisku novinky z technológií obrábania, tvárnenia, zvárania, nástrojov,  spracovania plastov, nové trendy vo vývoji materiálov a veľa ďalšieho. Súčasťou výstavy boli aj ukážky rôznych hydraulických a pneumatických pohonov, chladiacej techniky, armatúr a potrubí. Nemálo vystavovateľov sa vo svojich expozíciách venovalo CNC strojom a ich programovaniu. Veľa ukážok, ktoré videli im môžu pomôcť aj pri štúdiu, nakoľko sa o spomínaných technológiách učia v škole. A známe: „Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť“ tak určite naplnilo svoju podstatu. Počasie nám prialo, takže exkurzia nemala chybu.

Ing. Peter Šidlo

Červenej armády 25,