• Grafické systémy

• Rozvojový projekt grafických systémov v odbornom vzdelávaní a príprave

2016 - SW INTYS

Simulácie technológií obrábania.

Koordinátor projektu:

Ing. Peter Šidlo

Cieľ projektu:

1. Zabezpečenie kvalitnej výučby technológie obrábania, konkrétne sústruženia, frézovania a programovania robotov.
          2. Implementácia do školského vzdelávacieho programu v predmete strojárska technológia na základe požiadaviek trhu práce.
          3. Vytvorenie učebných materiálov pre žiakov.
          4. Zaobstaranie software – sady simulačných SW INTYS pre výučbu a praktické cvičenia v predmete strojárska technológia.
          5. Školenie poverených pedagogických zamestnancov.

Ukážka učebných textov: Učebný text.pdf

2015 - Multisim NI a Lab VIEW

Názov projektu:
          Modernizácia softvérového vybavenia pre výučbu grafických systémov v elektrotechnických odboroch v Spojenej škole v Martine.

Grafický systém:

NI LabVIEW (NI Academic Site License - LabVIEW) je moderný grafický programovací nástroj pre aplikácie v meraní, priemysle, elektronike a ďalších technických a vedných oblastiach, ktorý sa stáva stále populárnejším nie len vo svete, ale aj v našom regióne. Dnes je možné pomocou LabVIEW programovať aplikácie využívajúce systémy reálneho času, programovať obvody hradlových polí  pre rýchle spracovanie signálov a riadenie. Výslednú aplikáciu je možné nasadiť na celú radu cieľových platforiem – od integrovaných kontrolérov až po meracie prístroje disponujúce stovkami kanálov.

NI MultiSIM (NI Academic Site License – Multisim) je v súčasnosti priemyselným štandardom v triede SPICE simulácií. Predstavuje základ pre  výučbu návrhu elektrotechnických obvodov, prototypov a testovania elektrických obvodov.

2014 - Solid Works

Názov projektu:
          Inovatívne metódy vo výučbe technickej dokumentácie pomocou grafického systému.

—konštrukčný CAD softvér
          —SolidWorks 2014
          —školská licencia – 20ks
          podpora – 2 roky

2012 - Solid Works

Názov projektu:
          Inovatívne metódy vo výučbe technickej dokumentácie pomocou grafického systému.

—konštrukčný CAD softvér
          —SolidWorks 2012