• Elektrotechnika

• Skupinu odborov 26 Elektrotechnika je možné absolvovať v študijných a učebných odboroch.

Skupinu odborov 36 Stavebníctvo je možné absolvovať v študijnom odbore.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 2697 K mechanik elektrotechnik

• 22.09.2022 13:03
        • Profil absolventa
          Absolvent je kvalifikovaný pracovník schopný samostatne vykonávať práce v rôznom druhu elektrotechnických činností od projektovania, výroby, montáží, ako aj v prevádzke elektrotechnických zariadení. Absolvent získava počas štúdia vedomosti potrebné pre kvalifikované vykonávanie všetkých uvedených činností. Je pripravený na výkon činnosti technika v konštrukcii, technologickej výrobe, montáži alebo v prevádzke.
        • Absolvent vie zhotovovať jednoduchú projektovú dokumentáciu elektrických obvodov, určiť druh použitého materiálu so zreteľom na bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, využívať aplikačné programy na spracovanie textu, grafiky a technickej dokumentácie v elektrotechnike a príbuzných odboroch, prevádzkovať a v prípade poruchy diagnostikovať poruchy na elektrickom zariadení, vykonávať analýzu vlastností regulovaných sústav a regulátorov, navrhnúť ovládacie obvody.

Zameranie na automatizáciu umožňuje uplatniť sa ako PLC programátor, ktorý vyvíja a optimalizuje PLC softvér, programuje a oživuje automatizačné zariadenia strojov, uvádza ich do prevádzky a optimalizuje výrobné procesy. Vytvára technickú dokumentáciu k zadaným projektom, spolupracuje s konštruktérmi strojov a zariadení a poskytuje technickú podporu.

Kód a názov ŠVP

26 Elektrotechnika

Názov ŠkVP

Informačné a elektrotechnické zariadenia

Školský vzdelávací program

2697 K mechanik elektrotechnik.pdf

2697 K mechanik elektrotechnik - duálne vzdelávanie.pdf

Kód a názov študijného odboru

2697 K mechanik elektrotechnik

2697 K mechanik elektrotechnik - duálne vzdelávanie

Dĺžka štúdia

4 roky

Forma štúdia
             Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy.

Splnenie prijímacích kritérií.

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia

Maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Pracovník  je pripravený vykonávať vysokokvalifikované činnosti v oblasti slaboprúdovej elektrotechniky, automatizačných a informačných technológií.

Nadväzná odborná príprava

Štúdium na vysokých školách