• Ekonomika

• Skupinu odborov 63, 64 Ekonomika je možné absolvovať v študijnom a učebnom odbore.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 6327 M ekonomické a administratívne služby v podnikaní - duálne vzdelávanie

• 13.12.2023 08:31
        • Absolvent školy podnikania je vo svojej špecializácii pripravený na kvalifikované riadenie malého a stredného podniku. Má teoretické i praktické vedomosti na založenie vlastnej podnikateľskej spoločnosti a riadenia podnikovej činnosti, resp. je schopný pripraviť koncepciu dosiahnutia podnikateľských cieľov organizácie.
        • Kód a názov ŠVP

63 Ekonomika a organizácia, obchod a služby I

Názov ŠkVP

Malé a stredné podnikanie

Školský vzdelávací program

6327 M ekonomické a administratívne služby v podnikaní - duálne vzdelávanie

Kód a názov študijného odboru

6327 M ekonomické a administratívne služby v podnikaní - duálne vzdelávanie

Dĺžka štúdia

4 roky

Forma štúdia

Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy

Splnenie prijímacích kritérií

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium

Spôsob ukončenia štúdia

Maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Poskytnutý stupeň vzdelania

úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Samostatne zárobkovo činné osoby - živnostníci, podnikatelia, stredné články riadenia priemyselných, poľnohospodárskych a obchodných podnikov.

Nadväzná odborná príprava

Štúdium na vysokých školách.