• Ekonomika

• Skupinu odborov 63, 64 Ekonomika je možné absolvovať v študijnom a učebnom odbore.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 6476 L technicko-ekonomický pracovník

• 22.09.2022 13:04
        • Profil absolventa - nadstavbové štúdium
          Absolventi študijného odboru technicko-ekonomický pracovník je kvalifikovaný odborný pracovník, schopný samostatne vykonávať práce technickoadministratívneho a ekonomického charakteru vo všetkých typoch podnikov a inštitúcií. Je pripravený uplatniť sa v obchodnej, v podnikateľskej a v hospodárskej sfére, v oblasti zásobovania, výroby, odbytu, hospodárskej správy a v službách.
        • Absolvent vie samostatne riadiť, organizovať a vykonávať administratívne práce a technicko-ekonomické činnosti v podniku alebo firme, ovláda jednoduché a podvojné účtovníctvo a obchodnú korešpondenciu, všetky sekretárske práce, vrátane spoločenského protokolu a zásad spoločenského správania, základy marketingu, základné formy platobného styku.

Kód a názov ŠVP

64 ekonomika a organizácia, obchod a služby  II

Názov ŠkVP

Administratívne a ekonomické práce

Školský vzdelávací program

6476 L technicko-ekonomický pracovník.pdf

Kód a názov študijného odboru

6476 L technicko-ekonomický pracovník

Dĺžka štúdia

2 roky

Forma štúdia

Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie stredného odborného vzdelávania v príslušnom odbore.

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium.

Spôsob ukončenia štúdia

Maturitná skúška

Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o maturitnej skúške

Poskytnutý stupeň vzdelania

Úplné stredné odborné vzdelanie ISCED 3A

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

V obchodnej, podnikateľskej a hospodárskej sfére, v oblasti zásobovania, výroby, odbytu, hospodárskej správy a v službách.

Nadväzná odborná príprava

Štúdium na vysokých školách