• Ekonomika

• Skupinu odborov 63, 64 Ekonomika je možné absolvovať v študijnom a učebnom odbore.

Pri jednotlivých odboroch nájdete profil absolventa, základné informácie o štúdiu, učebný plán a školský vzdelávací plán.

• 6475 H technicko-administratívny pracovník

• 22.09.2022 13:04
        • Profil absolventa
          Absolvent učebného odboru je kvalifikovaný pracovník, schopný samostatne pracovať ako technickoadministratívny a hospodársky pracovník v rôznych oblastiach národného hospodárstva alebo v súkromnom sektore. Ovláda písanie na písacom stroji, osobnom počítači desaťprstovou hmatovou metódou, vie spracovať vecne, štylisticky, gramaticky a formálne administratívne, hospodárske a ostatné písomnosti.
        • Vie obsluhovať zariadenia evidenčnej oznamovacej, záznamovej, reprodukčnej a výpočtovej techniky v plnom rozsahu modernej informatiky, viesť jednoduché a podvojné účtovníctvo podnikateľských subjektov, pozná princípy hospodárenia rozpočtových a príspevkových organizácií, pozná a vie aplikovať základné pracovné normy, legislatívu v oblasti občianskeho, obchodného a rodinného práva, vie sa orientovať v základných pojmoch technológie, materiálov, odborného kreslenia v strojárstve. Pozná podstatu a princípy podnikania a financovania hospodárskych  podnikov a podnikateľských subjektov.

Kód a názov ŠVP

64 Ekonomika a organizácia, obchod a služby II

Názov ŠkVP

Administratívne a ekonomické práce

Školský vzdelávací program

6475 H technickoadministratívny pracovník.pdf

Kód a názov študijného odboru

6475 H technicko-administratívny pracovník

Dĺžka štúdia

3 roky

Forma štúdia
             Denná

Vstupné požiadavky na štúdium

Úspešné ukončenie základnej školy

Splnenie prijímacích kritérií

Zdravotná spôsobilosť uchádzača o štúdium

Spôsob ukončenia štúdia
             Záverečná skúška
          Doklad o dosiahnutom vzdelaní

Vysvedčenie o záverečnej skúške

Výučný list

Poskytnutý stupeň vzdelania

Stredné odborné vzdelanie ISCED 3C

Možnosti pracovného uplatnenia absolventa

Technicko-administratívny pracovník vo výrobe, v sklade

Nadväzná odborná príprava
             Študijné odbory nadstavbového štúdia pre absolventov trojročných učebných odborov nadväzujúcich na predchádzajúci odbor štúdia – úplné stredné odborné vzdelania na úrovni ISCED 3A.