• Študentská firma A NA NÁS

28. 6. 2024

Na našej škole sme mali v tomto školskom roku založenú študentskú firmu v rámci Junior Achievement Slovensko n.o. Určite ste si všimli podnikateľské aktivity , ktoré študenti odboru Podnikanie propagovali rôznymi spôsobmi, či už osobne alebo cielenou reklamou. Učitelia a aj študenti sa mohli stať po zakúpení akcie firmy spolumajiteľmi a čakali zhodnotenie svojich vkladov. Prebehli aj valné zhromaždenia akcionárov, kde sa dozvedeli o podnikateľskom pláne študentskej firmy, ale aj o výsledkoch hospodárenia na likvidačnom zhromaždení. Uskutočnil sa Vianočný koncert, Vianočné trhy v spolupráci so študentskou radou, Deň palaciniek , Deň hot-dogov, Deň pizze, Deň toastov atď. Predávali sme vence na Pamiatku zosnulých, adventné vence a iné výrobky žiakov. Žiaci si vyskúšali podnikanie v praxi, zistili, v akej oblasti majú svoje silné stránky a čo by chceli v budúcnosti robiť. Bola to vynikajúca

• Olympijský deň 2024

26. 6. 2024

Olympijský deň 2024 - Spojená škola Martin

Športovo – vedomostná súťaž žiakov Spojenej školy ku príležitosti letných olympijských hier v PARÍŽ 2024.

Na našej škole sa uskutočnila súťaž žiakov v 5 členných družstvách, v ktorej si porovnali sily a vedomosti v rôznych disciplínach v areáli školy. Súťažiaci predviedli veľkú snahu, dobré výkony a užili si zábavu. Prajeme im veľa pekných zážitkov cez letné prázdniny.

• Milí maturanti,

20. 5. 2024

blíži sa termín ústnych maturitných skúšok, ktoré so sebou prinášajú rôzne pocity a emócie, medzi ktoré môžu pravdepodobne patriť obavy, strach, nervozita, stres, ...

Prvým krokom je uvedomenie si, že stres je prirodzenou súčasťou života a že nie všetok stres je negatívny. Byť v miernom napätí a strese je prirodzené a v poriadku. Stresová reakcia slúži k riešeniu situácie, pričom sa mobilizuje organizmus. Eustres = pozitívny stres motivuje, pomáha prekonávať prekážky a zlepšuje výkon. Schopnosť efektívne zvládať stres je kľúčom k riešeniu mnohých zložitých situácii a cestou k spokojnému životu.

13. 5. 2024

Milí študenti,

aj v tomto školskom roku sa môžu žiaci druhých a tretích ročníkov odborov :

• 2682 K mechanik počítačových sietí
            • 2697 K mechanik elektrotechnik
            • 2679 K mechanik - mechatronik
            • 2426 K programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení
            • 2411 K mechanik nastavovač

prihlásiť na odbornú stáž v partnerskej škole Strednej priemyselnej škole v Chrudimi, ktorá bude prebiehať v dňoch od 03.06 do 14.06.2024 v rámci programu Erasmus+ 2023 – 1 – SK01 – KA121 – VET 0000120475.

• Deň otvorených garáží.

7. 5. 2024

Opäť vydarená akcia Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine, ktorú riaditeľstvo usporiadalo na oslavu dňa svätého Floriána alebo deň hasičov 03. 05. 2023 vo svojich priestoroch. Tejto akcie sa zúčastnili aj žiaci našej školy, konkrétne I.D a II.D triedy.

V rámci tohto dňa si mohli s odborným komentárom prehliadnuť techniku, využívanú HaZZ, ukážky práce príslušníkov HaZZ, ukážky poskytnutia prvej pomoci a sami si vyskúšať túto pomoc prakticky. Novinkou bola ukážka vystrihovania zraneného počas fingovanej automobilovej nehody z havarovaného automobilu s obmedzeným prístupom. Bola tiež možnosť vyskúšať si hasenie vodou na cieľ.

• DEŇ NARCISOV

25. 4. 2024

tento rok pripadol na štvrtok 18. apríla 2024 a niesol sa v znamení žltej farby na podporu tých, ktorí čelia onkologickému ochoreniu. Deň narcisov spája ľudí v úsilí predchádzať tejto zákernej chorobe, včas ju diagnostikovať, podporovať jej účinnú liečbu a starať sa o postihnutých.

Do zbierky sa zapojila aj naša škola najmä vďaka ochote a prístupu našich štyroch dobrovoľníčok. Dievčatá okrem svojho prideleného miesta (Lidl Martin), zavítali aj do priestorov školy.

• Aktuálne informácie, prihlášky a kontakty na zamestnávateľov zapojených v duálnom systéme vzdelávania na našej škole.
      • Železný Hasič 2018

• 14.05.2018 09:00
        • Ako sa pomaly stáva tradíciou v našej škole, maturanti odboru mechanik hasičskej techniky na záver svojho štúdia a pri príležitosti patróna hasičov sv. Floriána usporadúvajú pre žiakov nižších ročníkov  súťaž  ŽELEZNÝ HASIČ spojenú s ukážkou zásahovej činnosti.

• Tak tomu bolo i tento rok. Najprv naši žiaci v spolupráci s hasičmi z DHZO Sučany pripravili ukážku poskytnutia predlekárskej prvej  pomoci, kde bol nasimulovaný pád zo stromu. Po tejto ukážke vo vestibule školy prebehla už tradičná súťaž v jednotlivých disciplínach. Na prvom úseku musel súťažiaci rozvinúť B hadicu, pripojiť k rozdeľovaču a následne pomocou 1 C hadice a prúdnice vytvoriť od rozdeľovača útočný prúd. Na druhej zasa musel tri krát prevaliť traktorovú pneumatiku aby na treťom úseku rozvinul a znova zvinul C hadicu a preniesol na určené miesto. Nasledoval posledný vytrvalostno – rýchlostný úsek, kde musel vybehnúť na tretie poschodie školského bloku, pričom medzi druhým a tretím poschodím prenášal hasiaci prístroj. Potom už nasledovalo dobehnutie do cieľa.

Ukážky sa snažíme každým rokom obmieňať tak, aby vystihovali  celú škálu činností hasičov.

Tento rok sa konal štvrtý ročník a jeho víťazom sa stal opäť Matej Balog. Je to vlastne jediný víťaz všetkých doposiaľ vykonaných ročníkov. Medzi svojimi bývalými ale aj terajšími spolužiakmi nenašiel premožiteľa. Ostáva len dúfať, že sa nájde niekto, kto bude v jeho rekordoch pokračovať.

Na škodu celej akcie je len to, že súťaže sa nezúčastnili všetci prihlásení žiaci, ktorých bolo celkom 29.

Ing. Anton Mäčko

• Skvelé! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit