• Pocta pre školu a zelenú energiu

19. 4. 2024

Štátny inštitút odborného vzdelávania v Bratislave (ŠIOV) v rámci Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky v oblasti REPowerEU vybral spomedzi slovenských stredných škôl sedem v rámci realizácie zaujímavého projektu prechodu na zelenú energiu. Z nášho kraja sa do úzkeho výberu dostala Stredná odborná škola stavebná zo Žiliny a Spojená škola z Martina ako jediná z turčianskeho regiónu. Na slávnostnom podpise memoranda o spolupráci oboch stredných škôl so ŠIOV-om bola prítomná predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, riaditeľ ŠIOV-u Branislav Hadár a riaditeľ Spojenej školy v Martine Milan Žingor.

• Pripomenuli si oslobodenie

19. 4. 2024

Pri príležitosti oslobodenia Martina 11. apríla 1945 pripravili pedagógovia a žiaci Spojenej školy v Martine spomienkovú akadémiu, na ktorej si pripomenuli hrdinský boj Čechov a Slovákov počas oslobodzovacích bojov o našu krajinu. Na tejto slávnosti sa zúčastnil aj primátor Martina Ján Danko, poslanec za ŽSK a mesto Martin Tomáš Zanovit, predseda OV SZPB v Martine Peter Mojtek a ďalší hostia. Po zaujímavom kultúrnom programe, ktorý pripravili žiaci školy pod vedením pani učiteľky Márie Bročkovej porozprával žiakom o oslobodzovacích bojoch v Turci predseda OV SZPB v Martine Peter Mojtek. Výbornú kulisu vytvorili členovia Klubu bojovej histórie z Martina „Bojovník“. Martin a vlastne celý Turiec sa podarilo úplne oslobodiť od fašistických vojsk jednotkám Červenej armády, 1. čsl. armádnemu zboru a rumunskej kráľovskej armáde. V bojoch o oslobodenie Turca padlo 420 domácich obyvateľov, celko

• Aktivity v spolupráci so ZVJS

26. 3. 2024

V rámci preventívnych a orientačno – profesijných aktivít sa podarila spolupráca so ZVJS (Zbor väzenskej a justičnej stráže), konkrétne s ÚTVOS pre mladistvých Sučany.

Dňa 15.02.2024 absolvovala skupina vybraných žiakov besedu priamo v Ústave na výkon trestu. Daná aktivita mala napomôcť k zabráneniu vzniku rizika užívania drog, poukázať na následky ich užívania, výroby a obchodovania s omamnými a psychotropnými látkami. Počas prednášok bola žiakom priblížená drogová problematika z pohľadu okresnej preventistky a okresnej prokurátorky, mohli sa zapojiť do simulovaného súdneho procesu a vypočuli si životný príbeh odsúdeného väzňa, ktorý si odpykáva trest za drogovú činnosť.

• To naj z Londýna

20. 3. 2024

V prvý marcový týždeň sme sa žiaci prvého až tretieho ročníka našej školy vydali na potulky do sveta.

Utorok, v skorých ranných hodinách, sme vyrazili spoznávať to naj z Londýna. Autobus bol veľmi pekný, taktiež aj páni vodiči, ktorí nás privítali s úsmevom na perách a pomohli s batožinou. Cesta do Londýna bola zaujímavá a zároveň dlhá, ale keďže sme sa s veľa ľuďmi nepoznali, tak sme sa zoznamovali a rozprávali na čo sa najviac tešíme . Veľkú časť z cesty sme prespali, okrem pár sovičiek, ktoré sa zobudili až večer.

• Lyžiarsky výcvik Spojená škola Martin

4. 3. 2024

V dňoch 5 - 9. februára 2024 sa žiaci prvých ročníkov Spojenej školy v Martine zúčastnili kurzu pohybových aktivít v prírode so zameraním na zimné športy v lyžiarskom stredisku Snowland Valčianska dolina.

Náplňou kurzu bolo naučiť každého začiatočníka základným pohybom na lyžiach a pokročilejších zdokonaliť v tom, čo už vedeli. Jeho súčasťou bolo zjazdové lyžovanie, snowboarding, pohyb a pobyt v prírode, relax. Zúčastnili sa ho žiaci z prvých ročníkov. Všetci lyžiari boli roztriedení do skupín, podľa výkonnosti, kde sa im celý týždeň venovali inštruktori. Skúsení i začínajúci lyžiari otestovali svoje schopnosti na zjazdovke, ktorá bola každý deň iná v závislosti od počasia.

• Valentínska kvapka krvi

6. 2. 2024

Milí kolegovia a študenti,

blíži sa Valentín a s ním aj konanie dobrých skutkov. Nakoľko sa nám pre malý záujem nepodarilo zorganizovať už tradičnú Valentínsku kvapku krvi na škole, môžete ísť darovať krv v nedeľu 11.02.2024 do OC Tulip Martin, prípadne do NTS Martin.

Veríme, že najbližšie sa záujem o darovanie krvi zvýši a pracovníci NTS navštívia našu školu s mobilným výjazdom.

• Aktuálne informácie, prihlášky a kontakty na zamestnávateľov zapojených v duálnom systéme vzdelávania na našej škole.
      • Višňový sad

• 12.12.2017 13:08
        • Pokračujúc v línií divadelných predstavení, ktoré sme začali 27. septembra 2017
        • hrou Vojna nemá ženskú tvár o účasti žien vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941 - 1945 sme 14. 11. 2017 navštívili divadelné predstavenie Slovenského komorného divadla - Višňový sad. Triedy II. A, III. B a IV. A spolu s pedagogickým dozorom Mgr. Bročkovou, Mgr. Šrancovou a Mgr. Žingorovou zhliadli nový pohľad na ruskú klasiku od Antona Pavloviča Čechova. Herci v sivých kostýmoch predstavovali starú odchádzajúcu generáciu a nová, pripomínajúca skôr súčasnosť, bola oblečená v súčasnom oblečení. Čechov poukázal na problém "zladenia sa" týchto odlišných  typov ľudí, pričom nikomu nenadŕžal, každému nechal životný priestor, aby sa so svojimi traumami vyrovnal sám. Aj týmto je hra zaujímavá i pre súčasného diváka a dokáže ho osloviť.

Mgr. Mária Bročková
    • Skvelé! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit