• Rakúsko 2009

• Žiaci našej školy na maturitnom bále v rakúskom Linzi...

V dňoch 22 - 28. 3. 2009 sa uskutočnilo na  Obchodnej akadémii v rakúskom meste Linz   stretnutie v rámci projektu – Ekonomika Strednej a východnej Európy (CEECONOMY – Central and Eastern European ECONOMY.)  Na projektovom stretnutí sa zúčastnili  žiaci a učitelia zo šiestich partnerských škôl z Rakúska, Poľska, Česka, Slovenska, Maďarska a Rumunska.

Žiaci Spojenej školy mali jedinečnú príležitosť spoznať európske mesto kultúry 2009 Linz,  rodisko Wolfganga Amadea Mozarta Salzburg,  či nechať dýchnuť na seba atmosféru Štraussových valčíkov v hlavnom meste Rakúska  vo Viedni.

Na výstavách v jedinečnom Ars elektronic Museum v Linzi sme mohli obdivovať vymoženosti vedy  a techniky v 21.storočí, do sveta rozprávok bratov Grimmovcov sme sa ponorili na Pröstlingsbergu, odkiaľ bol nádherný výhľad na celý Linz.

Kráčali sme ulicami Salzburgu, obdivovali Záhrady pri zámku Mirabell, na Getreidegasse sme postáli pred rodným domom Mozarta a kúsok tohto barokového klenotu v srdci Európy sme si odnášali v krabičkách so Salzburger  Mozartkugeln (salzburgskými Mozartovými guľami). Hlavné mesto Viedeň nás tiež nenechalo ľahostajných, keď sme naň hľadeli  z veže Karlskirche na Karlovom námestí.

Samozrejme, do Rakúska sme odišli predovšetkým pracovať a treba pochváliť  študentov Jožka Konštiaka, Barborku Huntatovú a Mišku Hruškovú, ktorí  vzorne prezentovali výsledky práce žiakov a učiteľov našej školy. Celý tím zodpovedne plnil úlohy projektového stretnutia, obstáli sme v konkurencii prác zahraničných partnerov a domov sme si odniesli plno nádherných dojmov a nezabudnuteľných zážitkov. Poslednú noc pri rozlúčke na  maturitnom bále Lineckej Obchodnej akadémie  vyhŕkla nejedna slzička priateľstva. Ale veď onedlho sa opäť všetci stretneme... Už v Linzi začali prípravy na októbrové stretnutie v Tábore v Čechách. Obchodná akadémia v Tábore pre nás pripravila nielen pracovné úlohy, ale aj niekoľko zaujímavých prekvapení.... A tak sa všetci tešíme na ďalšie  stretnutie s našimi priateľmi.