• Aktivita 1 Učitelia

• Naša škola ponúka široké spektrum činností a rôznych aktivít pre študentov, ale aj pre pedagógov. Študenti a rovnako tak aj pedagógovia majú možnosť vzdelávať sa a zvyšovať si kvalifikácie v zahraničí. V rámci programu Erasmus+ sme sa spolu s ďalšími kolegami Bc. Jánom Müllerom a Mgr. Barborou Kačkovou z našej školy zúčastnili vzdelávacej mobility zamestnancov. Rozšírili sme si odborné kompetencie v oblasti mechatroniky a defektoskopie materiálov. Počas týždňového pobytu, ktorý sa stihol uskutočniť v čase od 6.9.2020 do 12.9.2020, sa mali možnosť naučiť meranie a diagnostiku s ukážkami zisťovania vnútorných vád materiálu za pomoci ultrazvuku. Ďalej sa mali možnosť zúčastniť jobshadovingu na hodinách technológie kde sme mohli porovnať výuku v partnerskej škole a následne nové metódy aplikovať do našich školských vzdelávacích programov.
          Vyskúšať, zažiť  niečo nové a využiť príležitosť sme mohli na Strednej priemyselnej škole v Chrudimi,  s ktorou má naša škola družbu už niekoľko rokov. Popri vzdelávaní nám zostalo trošku času aj na krátky relax a spoznávanie kultúrnych a prírodných zaujímavostí našich najbližších susedov v Čechách. Veľká vďaka patrí našim českým kolegom ktorí sa tam o nás príkladne starali. V nižšie uvedenej galérii máte možnosť vidieť niekoľko obrázkov z tohto programu.

Ing. Eva Nogová