• Portugalsko 2015

• Projektové stretnutie NO ENEMIES VIOLENCE-EQUAL RIGHTS  v Portugalsku

V dňoch 23.2. 2015 – 27.2.2015 sme sa zúčastnili projektovej mobility projektu NO ENEMIES VIOLENCE-EQUAL RIGHTS v Escola Profissional Amar Terra Verde v  Portugalsku. Prvý deň sme mali privítanie na mestskej radnici lokálnymi autoritami, prezreli sme si strednú školu EPATV a Lazer Vila Verde, absolvovali sme kulinársky workshop žiakov EPATV. Naši žiaci nadviazali prvé priateľstvá počas Dňa priateľstva a zatancovali si na tanečnom workshope so študentmi EPATV. Portugalské národné tance v podaní študentiek školy boli veľmi milé.

Nasledovné dni sme absolvovali PowerPoint prezentovanie krajín, ktoré mali veľmi vysokú úroveň. Ďalej sme debatovali s africkými a rómskymi študentmi EPATV, mali sme videokonferenciu a diskusiu s Európskym námestníkom Josém Manuelom Fernandésom na tému tolerancie, prezreli sme si svätyňu Bom Jesus a jeden celý deň sme strávili v Porte – história, kultúra, pamätihodnosti a exkurzia vo firme  na spracovanie portského vína Ferreira. Súčasťou projektového stretnutia boli aj športové aktivity v areáli Lazer Vila Verde a jazykový workshop študentov EPATV.

Projektové stretnutie bolo výborne zorganizované, program bol zodpovedne pripravený. Veľmi zaujímavá bola návšteva Porta. Veľmi veľa sme sa dozvedeli o problematike migrantov, ktorá aktuálne rezonuje Európou.

Mgr. Andrea Fabrová