• Poľsko 2016

•
          Náš projekt Erasmus+ No Enemies Violence - Equal Rights Nie násiliu, rovnaké práva pre všetkých pokračoval v partnerskej škole v Poľsku. Projektové stretnutie sa uskutočnilo 18.-22. apríla 2016.  Mali sme pripravený nádherný program. Hneď v nedeľu večer sme sa zúčastnili speedway –motorkárskych pretekov. Zaujímavé bolo, že za Toruň jazdí výborný slovenský reprezentant Martin Vaculík. Prvý deň sme si prehliadli krásne mesto Toruň, žiaci partnerských škôl v medzinárodných tímoch riešili úlohy z histórie mesta. Poobede sme mali prezentácie a aktivity v škole. Naši žiaci si pripravili prezentácie  o spolužití generácií a problémoch starších ľudí. Uskutočnila sa beseda a stretnutie s poľskými seniormi. Popoludní sme mali pripravené jazykové workshopy, tvorili sme umelecké dielo s témou nášho workshopu. V utorok sme sa stretli s predstaviteľmi mesta Toruň, kde sme predstavili naše krajiny a besedovali o problematike ľudských práv, emigrácie. Toruň je mesto Mikuláša Kopernika a tak popoludnie patrilo návšteve planetária. Jeden deň sme venovali múzeám a veľmi zaujímavé bolo múzeum výroby perníkov, kde sme mali možnosť vidieť nilrn straé technológie, ale ja výrobu perníkov, Vo štvrtok sme navštívili koncentračný tábor v Osviedčime. V múzeu holokaustu sme si pripomenuli zverstvá druhej svetovej vojny a jednu z najhorších genocíd ľudstva. V piatok bol deň priateľstva, stretli sme sa so žiakmi partnerskej Poľskej školy, pripravili sme informačný panel o Slovensku, rozprávanie o našich krajinách, typické cukrovinky a výrobky. Večer bola pripravená rozlúčková párty. Bolo nám smutno, keď sme odchádzali. Ale ešte stále v nás rezonujú zážitky a ak chcete s nami zdieľať fotografie, prácu na projekte, staňte sa členmi našej sociálnej siete: No Enemies Violence - Equal Rights.