Týždeň modrého gombíka 2016

Aj tento rok sa tretí májový týždeň od 16. – 22. mája 2016 niesol v duchu tejto zbierky.

Dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí sa Vám za Vaše príspevky poďakovali symbolickou nálepkou s motívom modrého gombíka, ste mohli vidieť aj v uliciach nášho mesta. Zo Spojenej školy v Martine sa v dňoch 18.5. až 20.5.2016 zúčastnilo dobrovolníckej činnosti 9 žiakov druhého ročníka:

Ballová Benita
Majerová Radoslava
Molnárová Silvia
Čipkalová Tereza
Weissová Natália
Opremčáková Nikola
Pavelka Marek
Pavlík Ivan
Štefanica Marek

Výnos z tohtoročnej zbierky sa UNICEF rozhodol venovať na podporu programov na riešenie detskej podvýživy v Mauritánii. Tieto projekty sa finančne podporili aj vďaka vianočnej zbierke, no vzhľadom na pretrvávajúcu nepriaznivú situáciu v krajine sa považuje za dôležité v tejto podpore pokračovať.
Mauritánia je jednou z krajín regiónu Sahel, ktorý v plnej sile zasiahli problémy vyplývajúce z klimatických zmien. V dôsledku dlhodobého sucha vznikli výrazné problémy v zásobovaní vodou a problematické je aj zabezpečovanie potravy pre obyvateľov, zvlášť deti. V krajine je ohrozených podvýživou 15% detí mladších ako 5 rokov a viac než 10% detí sa nedožije veku 5 rokov.

Mgr. Dušan Hanula

Československej armády 24,