LONDÝN AKO NA DLANI

Exkurzia Londýn

LONDÝN  AKO NA DLANI Z LONDON EYE

Od 2.5.-7.5. 2016 sa žiaci Spojenej školy v Martine zúčastnili exkurzie Londýn – Stonehenge – Windsor vo Veľkej Británii. Cieľom exkurzie bolo spoznávanie histórie a pamätihodností Anglicka formou zážitkového vyučovania pod vedením skúsených a scestovaných angličtinárok – Mgr. Evy Gažúrovej a Mgr. Andrei Fabrovej. Študenti Spojenej školy takto mali jedinečnú príležitosť učiť sa anglické reálie priamo v slnkom zaliatom Londýne, kde navštívili Tower, Tower Bridge, Westminster Parliament, Westminster Abbey, Buckingham Palace, poprechádzali sa po Downing a Oxford Street, Trafalgar Square a Picccadilly Circus. Londýn na dlani zažili pri jazde najväčším kolesom na svete – London Eye.

Nechýbali ani návštevy Britského, Prírodovedeckého múzea a Národnej galérie. Avšak najočakávanejším múzeom sa stalo múzeum voskových figurín Madame Tussaud´s.

Okrem samotného Londýna mali naši Martinčania možnosť navštíviť legendami opradený Stonehenge a pocítiť jeho päťtisícročnú energiu na vlastnej koži. Windsor Castle – najväčší obývaný hrad Európy im zase ukázal druhé oficiálne sídlo britskej kráľovny Alžbety II.

Na Slovensko sa tak cez Eurotunel po nabitom, náročnom programe vrátili študenti, ktorí si nielen rozšírili svoje vedomosti z maturitnej témy Krajina, ktorej jazyk sa učím, ale mnohí z nich si týmto pobytom splnili svoj životný sen.

Československej armády 24,