Sedem statočných

výnimočný deň

Sedem statočných

Posledný aprílový piatok bol pre siedmich žiakov z II.A triedy našej školy výnimočným dňom. Títo siedmi statoční „bojovníci“ zavŕšili trojmesačný kurz spoločenského tanca pod taktovkou lektorky pani Beáty Pišnej –  prvým študentským tanečným plesom – „Venčekom“.

Tanečného kurzu sa zúčastnilo vyše 50 študentov z Obchodnej akadémie Martin, z Gymnázia  MG Turčianske Teplice a sedem statočných z našej školy.

Naučili sa základné kroky spoločenských tancov  anglický a viedenský valčík, tango, polku, cha-chu, ..., ktoré na slávnostnom ukončení pred pozvanými rodičmi, kamarátmi, triednymi  profesormi predviedli a odprezentovali. Venčekový ples s tanečným programom – súťažou v spoločenských tancoch, s vystúpením tanečných profesionálov, chutným  jedlom a diskotékou  ukázali, že mladí ľudia sa dokážu zabaviť aj pri spoločenských tancoch a na spoločenských akciách. Sme hrdí, že aj žiaci našej školy sa na  takejto spoločenskej akcii zúčastnili.