Valentínska kvapka krvi

Dňa 23.2.2016 sa v zasadačke Spojenej školy uskutočnila akcia Valentínska kvapka krvi. Zúčastnilo sa jej 28 žiakov.

Celoslovenská kampaň Valentínska kvapka krvi na podporu darcovstva krvi sa zameriava na získavanie prvodarcov, no je tiež pripomienkou pravidelným darcom krvi, že môžu opäť krv darovať a pomôcť. Potrvá tradične päť týždňov nielen na odberových miestach, ale aj prostredníctvom mobilných odberov na školách, vo firmách a organizáciách v rôznych slovenských mestách a obciach.

Valentínsku kvapku krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Kampaň je chránená ochrannou známkou Slovenského Červeného kríža.