Študenti na besede v Turčianskej knižnici

26.10.2016 sa študenti 2.P, 4.P a 2.A zúčastnili v rámci projektu Tvorcovia kníh medzi deťmi a mládežou zaujímavej  besedy s

Martinom Brunckom ( 1981) - podnikateľom, športovcom a charizmatickým človekom, mladým Slovákom z Banskej Bystrice.
       Ešte prednedávnom bol na úplnom dne. Dokázal sa vzchopiť a žiť podľa vlastných predstáv a túžob. Zdolal niekoľko extrémnych bežeckých pretekov, v krátkom čase sa zbavil všetkých svojich závislostí a v podnikaní využíva najnovšie poznatky z oblasti riadenia ľudských zdrojov.
       Napísal knihu Život bez jedla – všetko, čomu uveríš a chystá sa vydať ďalšiu knihu. Má svojský pohľad  na konzumný život a na potrebu jedla ako nutnú požiadavku prežitia. Hovorí, že: „ Cieľom nie je hodnotiť a popierať či odmietať. Cieľom je motivovať a povzbudiť ľudí , aby prijali výzvy prichádzajúce z vonku.“
      Beseda sa žiakom páčila, s napätím a očakávaním počúvali Martinove slová, týkajúce sa jeho životnej zmeny, a pýtali sa na to, čo ich z jeho života zaujímalo.

PaedDr. Eva Franková