Aktivity na našej škole

Beseda s Igorom Válekom

Igor Válek-  novinár, publicista a spisovateľ (1967), rodák z Martina.

Dňa  5. 2. 2016  sa zúčastnili študenti 3.P, 1.P a 3.A besedy s martinským žurnalistom, publicistom a autorom Igorom Válekom v CVČ Kamarát. Dozvedeli sa o jeho živote,  spisovateľských začiatkoch, ako aj o zaujímavostiach zo života Jaroslava Haška. Napísal o ňom aj knihu s názvom Haškovi v pätách. 

Porozprával nám, že na Slovensku je viac ako 1000 liečivých prameňov. Napísal o nich  knihu Povesti o slovenských liečivých prameňoch a kúpeľoch ( 2015). Prostredníctvom prezentácie tejto knihy a autorskej besedy sme sa  ponorili do (takmer rozprávkovej) živej vody liečivých prameňov a kúpeľov na Slovensku. Hovoril tiež  o tom, že chce dopísať začatú  trilógiu, ktorej dve časti už vydal -  o slovenských riekach, túto - o liečivých prameňoch a na budúci rok by chcel napísať knihu o slovenských jazerách.

Napísal aj niekoľko detských kníh, ktoré boli veľmi pekne ilustrované – prerozprával Najkrajšie rozprávky Pavla Dobšinského o zlate (2004) a Najveselšie rozprávky Pavla Dobšinského (2009). 

 Spomínal, že čím je starší, tým sa rád vracia do detských čias a inklinuje  k detským knihám. 

Igor Válek  sa nám javil ako veľmi príjemný človek. Sme radi, že sme sa s ním mohli stretnúť, spoznať jeho tvorbu a diskutovať s ním o knihách a žurnalistike. 

                                                                                                          PaedDr. Eva Franková     

    

Zoznam článkov

Kontakt

  • Spojená škola
    Československej armády 24
    036 01 Martin
  • 043/400 11 10

Fotogaléria