Titanic

– loď snov, alebo o tragédii počas ktorej zahynulo viac ako 1 500 ľudí.

Titanic – loď snov, alebo o tragédii počas ktorej zahynulo viac ako 1 500 ľudí.

Hovorí sa, raz vidieť na vlastné oči je lepšie ako stokrát počuť. Toho dôkazom je aj  výstava Titanic, ktorej sme sa my žiaci I.A,B,C,P v rámci krúžkovej činnosti 27.10.2015 zúčastnili.

Samotný vstup na výstavu nebol obyčajným vstupom, ale priamo vstupom na loď Titanic. Dostali sme palubný lístok, s menom a identitou jedného z pasažierov a vydali sme sa na plavbu do New Yorku.

Pri vstupe na samotnú loď nás hneď upútalo povestné schodisko a postupne sme sa dostali   k jedálni, kajutám, apartmánom prvej triedy, k  strojovni až k samotnému ľadovcu.

Mali sme možnosť vidieť predmety, ktoré boli vyzdvihnuté z dna oceánu a boli súčasťou vybavenia lode,  napr: neporušený porcelán, telegrafický prístroj, kusy nábytku, osobné predmety cestujúcich - šperky, kabelky, časti oblečenia.

Na záver výstavy sme stáli pri tabuli so zoznamom preživších a nezvestných. S nepríjemným pocitom sme hľadali „svoje meno“ a uvedomili sme si ako sa asi cítili tí ktorí prežili a hľadali svojich blízkych.

Nepotopiteľná  loď snov sa tak  prostredníctvom tejto výstavy zapísala do nášho povedomia.